Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
47% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 21 • L 20
22C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
23C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeWybrano wykonawcę budowy nowego dworca kolejowego w regionie. Prace potrwają ponad rok
07.04.2021 | 07:38

Wybrano wykonawcę budowy nowego dworca kolejowego w regionie. Prace potrwają ponad rok

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać nowy budynek dworca kolejowego we Włocławku.

Fot. PKP SA / wizualizacja

PKP poinformowało o rozstrzygnięciu przetargu na budowę nowego budynku dworca kolejowego we Włocławku.

Jak już informowaliśmy, w postępowaniu przetargowym oferty złożyło trzynaście firm. Na realizację zadania zabezpieczona została kwota nieco ponad 28,7 mln zł. W zakładanej kwocie budżetu inwestycji, oferty złożyły trzy firmy, zaś propozycje dwóch kolejnych niewiele ją przekraczały.

Kolejowy przewoźnik wyłonił wykonawcę inwestycji. Nowy budynek dworca kolejowego we Włocławku wybuduje warszawski Budimex. Na początku prac, rozebrany ma zostać obecny dworzec kolejowo-autobusowy, a równolegle dla pasażerów przygotowany zostanie kontenerowy dworzec tymczasowy, który zostanie zlokalizowany w południowej części terenu i ma w nim być przestrzeń ogólnodostępna z toaletami.

Według założeń nowy budynek będzie miał trzy kondygnacje i liczył 91 m długości oraz 24 m szerokości. Na terenie dworca znajdą się m.in. kasy biletowe zarówno przewoźników kolejowych, jak i autobusowych (zarówno PKS, jak i MPK). W projekcie uwzględniony został także będący już w realizacji przed budynkiem dworca multimodalny węzeł przesiadkowy, który jest budowany przez Miasto Włocławek. Obie inwestycje będą stanowiły spójną całość i będą funkcjonalnie powiązane ze sobą. Na terenie nowego budynku dworca mają znaleźć się także biura wydziału komunikacji włocławskiego ratusza.

Na wykonanie inwestycji, Budimex ma 78 tygodni. Prace mają zakończyć się w połowie 2022 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści