Bydgoszcz
1C
Śnieg
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 1 • L 1
3C
Czw
4C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleWybuch gazu w kamienicy w regionie. „Naruszona jest konstrukcja budynku”
wybuch_wiecbork_straz_pozarna_Wiecbork112
15.11.2020 | 18:45

Wybuch gazu w kamienicy w regionie. „Naruszona jest konstrukcja budynku”

Na zdjęciu: Do wybuchu doszło w niedzielę około godziny 15:00 w kamienicy przy ulicy Hallera w Więcborku.

Fot. Więcbork112.pl

W niedzielne popołudnie w jednej z kamienic na terenie Więcborka doszło do wybuchu gazu. Jedna osoba została poszkodowana. Na szczęście – nie wymagała przewiezienia do szpitala.

Do zdarzenia, jak mówi w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL kpt. Robert Liss z Komendy Powiatowej PSP w Sępólnie Krajeńskim, doszło około godziny piętnastej. Do wybuchu gazu doszło na pierwszym piętrze kamienicy przy ulicy Hallera 37. Na miejsce zostały skierowane wszystkie służby ratunkowe, w tym trzy zastępy straży pożarnej (2 z PSP i 1 z OSP). Ruch na ulicy został znacząco utrudniony.

W mieszkaniu, w którym doszło do wybuchu, przebywały dwie osoby. Jedna z nich została poszkodowana i wymagała interwencji ratowników medycznych. – Po przebadaniu na miejscu zdecydowano, że nie wymaga hospitalizacji – tłumaczy kpt. Liss.

W wyniku wybuchu ewakuowano dwanaście osób. Z informacji, które uzyskaliśmy, wynika, że dwie rodziny nadchodzącą noc spędzą u najbliższych. Nie ma jednak decyzji o ewentualnym wyłączeniu kamienicy z użytku, mimo że – jak słyszymy od strażaków – naruszona została jej konstrukcja. Niewykluczone więc, że taka decyzja zapadnie dopiero po oględzinach ze strony inspektora nadzoru budowlanego.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści