Bydgoszcz
0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 2 • L -1
4C
Czw
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWybuch na Czyżkówku. Poszkodowanej rodzinie potrzebna jest pomoc!
16.10.2016 | 11:36

Wybuch na Czyżkówku. Poszkodowanej rodzinie potrzebna jest pomoc!

Ludzie dobrej woli rozpoczęli zbiórkę darów oraz pieniędzy dla rodziny, która ucierpiała w wyniku wybuchu gazu w budynku przy ulicy Byszewskiej.

Na zdjęciu: Eksplozja doszczętnie zniszczyła dom rodziny Adamowiczów.

Fot. Facebook / Pomoc dla Amelki, Oli i Daniela

Wyjątkowa historia w obliczu tragedii sprzed tygodnia – poprawia się stan małej Amelii, która ucierpiała w wyniku wybuchu gazu w domu jednorodzinnym przy ulicy Byszewskiej, pod gruzami budynku odnaleziono także psa należącego do rodziny Adamowiczów.

Przypomnijmy, nad ranem w niedzielę, 9 października, budynki na Czyżkówku zatrzęsły się w posadach. Eksplozja gazu doszczętnie zniszczyła dom, w którym mieszkali państwo Adamowiczowie – pani Aleksandra, pan Daniel oraz 7-letnia Amelia. Cała trójka trafiła z rozległymi poparzeniami do szpitali – rodzice dziewczynki są obecnie w śpiączce farmakologicznej, trwa walka o ich życie.

Mała Amelka została przetransportowana do specjalistycznej kliniki leczenia oparzeń w Gryficach pod Szczecinem. Według wstępnych diagnoz, miała poparzone aż siedemdziesiąt procent ciała. W kończącym się właśnie tygodniu 7-latka przeszła pierwszy przeszczep skóry. Została także wybudzona ze śpiączki. Na szczęście okazało się, że wzrok, o którego stan obawiali się lekarze, jest nienaruszony – dziewczynka widzi.

Promyków nadziei w tej trudnej historii jest więcej – podczas czwartkowego odgruzowywania terenu spod pozostałości domu wydobyto Tosię, suczkę należącą do poszkodowanej rodziny. Bezpośrednio po wybuchu podejrzewano, że została ona przygnieciona przez elementy konstrukcji budynku. Weterynarz nie stwierdził u psa żadnych obrażeń z wyjątkiem poparzenia kącików oczu.

Wybuch doszczętnie zniszczył budynek przy ulicy Byszewskiej i pogrzebał dobytek rodziny. W akcję pomocy włączyło się już wiele osób. Na obecnym etapie najbardziej potrzebne są ubrania i zabawki dla Amelii. Jak poinformowali nas twórcy strony „Pomoc dla Amelki, Oli i Daniela”, przydadzą się pidżamy (rozmiar 128 cm, mogą być większe) oraz kapcie (wsuwane). Z zabawek (choć to oczywiście nie jest wymóg) – kryształowy Furby, interaktywna panda oraz zabawki z serii My Little Pony, Equestria Girls czy Winx. Mile widziane będą również bajki dla dzieci. Wszystkie osoby chcące pomóc proszone są o wcześniejszy kontakt z twórcami fanpage’a – pozwoli to wykluczyć ewentualne powtórzenia. O miejscu zbiórki darów poinformujemy w poniedziałek.

Równolegle trwa również zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację poszkodowanych. Koordynuje ją fundacja Dum Spiro, Spero, która uruchomiła specjalny numer konta, pod który można dokonywać wpłat – 06 1240 1183 1111 0010 3547 9036 w Banku Pekao SA. W tytule przelewu należy podać informację „Dla państwa Adamowiczów”.

Środki zbierane są również na aukcjach – jedna z nich dostępna jest obecnie [TUTAJ]. Do nabycia jest kartka okolicznościowa przekazana przez jedną z osób, które zadeklarowały pomoc. Licytacja trwa do piątku, 21 października.


Powiązane treści