Bydgoszcz
21C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleWybuchowy zakup. W zakupionej ziemi mężczyzna znalazł granat
16.04.2021 | 10:02

Wybuchowy zakup. W zakupionej ziemi mężczyzna znalazł granat

Na zdjęciu: W ziemi zakupionej przez mężczyznę znaleziono granat.

Fot. KPP Nakło

Mieszkaniec Nakła razem z ziemią do wyrównania posesji kupił… granat pochodzący z czasów wojny. Na szczęście szybko zawiadomił policjantów.

W środę (14 kwietnia) przed godz. 19:00 dyżurny nakielskiej policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca, który podczas prac na swojej posesji znalazł przedmiot przypominający granat. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, ustalili, że zgłaszający zakupił kilka wywrotek z ziemią, którą chciał wykorzystać do wyrównania działki za domem. Gdy rozpoczął pracę, w jednej z hałd znalazł niewybuch.

– Jak się okazało, nakielanin razem z ziemią, całkiem nieświadomie, kupił prawdopodobnie ręczny granat z czasów wojny. Niebezpiecznym znaleziskiem zajęli się wezwani na miejsce saperzy – mówi podkom. Justyna Andrzejewska. – Ta historia na szczęście nie skończyła się tragicznie, ale pamiętajmy, że niewybuchy stanowią śmiertelne zagrożenie. Samodzielne ich wydobywanie czy przenoszenie jest bardzo niebezpieczne, dlatego w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego granat lub inne pozostałości po wojnie, powinniśmy natychmiast powiadomić odpowiednie służby – ostrzega podkom. Andrzejewska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści