[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wychowanek wraca do Zawiszy. To najmłodszy debiutant w historii klubu

Dodano: 28.07.2021 | 15:17

Na zdjęciu: Zawisza Bydgoszcz ogłosił pozyskanie kolejnego zawodnika.

Fot. Szymon Fiałkowski

17-letni Olgierd Bondara wraca do Zawiszy Bydgoszcz. Wychowanek klubu z Gdańskiej ostatnio występował w zespołach rezerw i Centralnej Ligi Juniorów Arki Gdynia.

Jak informuje bydgoski klub, Bondara jest jednym z najbardziej utalentowanych wychowanków w ostatnich latach. Jego talent dostrzegli szkoleniowcy szczebla centralnego – w 2016 roku zawodnik dostał powołanie na obóz kadry Polski rocznika 2004 w ramach Letniej Akademii Młodych Orłów.

Olgierd Bondara był z Zawiszą w najtrudniejszych chwilach, gdy odrodzony klub był zmuszony grać ligowe mecze w Potulicach, a na treningi drużyn młodych roczników z trudem można było znaleźć miejsce w Bydgoszczy – przypomina Zawisza.


CZYTAJ TAKŻE: Nowy napastnik Zawiszy. Grał w Górniku Łęczna czy Widzewie


17-latek, grający na pozycji defensywnego pomocnika, ma już za sobą debiut w seniorskim zespole „Niebiesko-Czarnych” – 22 czerwca 2019 roku wszedł na boisko w drugiej połowie spotkania klasy okręgowej z Gromem Więcbork (8:1) i stał się najmłodszym w historii zawodnikiem, debiutującym w ligowym meczu Zawiszy Bydgoszcz. Był wtedy kilka dni po swoich 15. urodzinach.

Bondara ostatnio występował w Arce Gdynia – zarówno w drużynie grającej w Centralnej Lidze Juniorów, jak i czwartoligowych rezerwach. W minionym sezonie wziął udział w trzech spotkaniach Arki II.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments