Bydgoszcz
11C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 12 • L 10
15C
Pt
15C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoWydrukuj wspomnienia… tu i teraz! Nowa atrakcja w centrum Bydgoszczy
Fota dynamiczna
08.08.2019 | 15:45

Wydrukuj wspomnienia… tu i teraz! Nowa atrakcja w centrum Bydgoszczy

Na zdjęciu: Każde zdjęcie można uatrakcyjnić korzystając ze specjalnych ramek dostępnych w punkcie SMARTPHOTOLAB.

Fot. mat. SMARTPHOTOLAB

Ulica Mostowa to jedno z miejsc najczęściej zamieszczanych na fotografiach z Bydgoszczy. To właśnie tam od kilku dni rozstawiane jest mobilne stoisko SMARTPHOTOLAB, a obsługujące go osoby nie tylko wykonują zdjęcia profesjonalnym sprzętem, ale też od razu je drukują, aby na dłużej uwiecznić te wyjątkowe emocje.

Pomysł projektu zrodził się z wielkiej pasji do fotografii oraz chęci stworzenia innowacyjnego rozwiązania do „wydruku wspomnień”. Hasło „Tu i teraz!” stało się głównym mottem tego przedsięwzięcia. – Emocje maleją wraz z upływem czasu. Dzięki natychmiastowym wydrukom zdjęć, chciałbym przedłużyć te pozytywne momenty, by trwały jak najdłużej – wyjaśnia pomysłodawca.

Prace nad umożliwieniem mieszkańcom Bydgoszczy oraz turystom takiego sposobu uwieczniania chwil rozpoczęły się w maju tego roku. Innowacyjna usługa wystartowała dokładnie 2 sierpnia 2019 roku. Rozpoczęcie działań w połowie sezonu wynikło ze względu na działania organizacyjne, a przede wszystkim dopasowanie punktu do układu Starego Miasta i zachowania spójności z architekturą i otoczeniem, co widać na realizowanych fotografiach.

W ramach SMARTPHOTOLAB zdjęcia wykonywane są w obrębie ulicy Mostowej na dowolnie wybranym tle, np. bydgoskich spichrzy, katedry czy Opery Nova. W planach pomysłodawcy projektu jest zwiększenie zasięgu działań: – Pracujemy nad usprawnieniem rozwiązania technicznego, by stać się jeszcze bardziej mobilnym i poszerzyć teren działania o inne zakątki Starego Miasta – wyjaśnia i podkreśla istotę wydruku zdjęć „tu i teraz!”, co ułatwi ich pozyskanie i pozwoli znacznie zaoszczędzić czas, który musiałby zostać przeznaczony na ich „tradycyjne” wywołanie.

Takie zdjęcia stanowią pamiątkę z wydarzenia pozyskaną już w momencie jego trwania. Mogą być czymś wyjątkowym, co można zachować dla siebie lub przekazać bądź wysłać komuś bliskiemu (np. babci, cioci lub przyjacielowi). Jakość wydruku zdjęć z mobilnej stacji SMARTPHOTOLAB jest porównywalna z jakością fotografii realizowanych w stacjonarnym studiu fotograficznym, co często podkreślają zadowoleni klienci. Każde zdjęcie można pozyskać w dowolnej liczbie sztuk i w dwóch formatach do wyboru: dużym – 15 x 20 cm oraz standardowym – 10 x 15 cm.

Co więcej, każde zdjęcie można uatrakcyjnić, korzystając ze specjalnie przygotowanych do tego ramek – bardziej formalnych w stylu „Pozdrowienia z Bydgoszczy 2019” lub bardziej wesołych „najlepsze ciacho w Bydgoszczy”. Na ten moment dostępne są trzy opcje, lecz realizatorzy projektu planują zwiększyć ich liczbę. Już wkrótce na ich fanpage’u – SmartPhotoLab.pl – ma pojawić się konkurs wraz z nagrodami na zaprojektowanie swojej ramki!

Wzbogacenie tej opcji to nie jedyny pomysł osób zaangażowanych w projekt, w którym znaczną rolę odgrywają młodzi ludzie. Jednym z planów, który zostanie zrealizowany już w najbliższych dniach, jest drukowanie zdjęć w formie pocztówek, które będzie można od razu na miejscu wypisać oraz oddać do wysłania. Skąd ten zamysł? – W dzisiejszych czasach wszyscy się śpieszą i jest bardzo mało takich chwil, żeby się zatrzymać i nadać tzw. kartkę z wakacji. W SMARTPHOTOLAB będzie można to zrobić „tu i teraz!” – wyjaśniają. W gronie innych pomysłów jest również tworzenie zdjęć w stylu retro w odcieniach czerni lub brązu. Oferta ma być na bieżąco rozbudowywana w zależności od potrzeb i sugestii klientów.

SMARTPHOTOLAB to również wydruki zdjęć wykonanych przez klientów różnymi mobilnymi urządzeniami typu smartphone, tablet czy aparat fotograficzny. Dzięki bezprzewodowemu połączeniu urządzeń taka usługa jest wykonana niemalże „od ręki”.

Oferta na ulicy Mostowej realizowana jest codziennie w godz. 12:00-21:00. Na ten czas to sezonowy projekt, który ma być dostępny do końca września 2019. A co dalej? Tego dowiemy się wkrótce…

Aktualne informacje udostępniane są na FB SmartPhotoLab.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści