Wygrały, ale nie bez problemów. Artego lepsze od Enea AZS-u Poznań

Dodano: 06.03.2019 | 23:33

Bydgoski zespół wygrał piętnasty mecz w tym sezonie i dziewiąty na parkiecie rywala.

Na zdjęciu: Koszykarki Artego po końcowej syrenie w Poznaniu miały powody do radości.

Starcie w Poznaniu zakończyło piętnastą kolejkę Energa Basket Ligi Kobiet. Artego wygrało, bo miało w swoich szeregach kapitalnie grającą Serbkę Draganę Stanković.

Powiedzieć, że Serbka poprowadziła bydgoszczanki do cennej wygranej w Wielkopolsce to niewiele powiedzieć. Niech przemówią liczby, a te wskazują jasno, że Stanković przez blisko 30 minut gry zdobyła 28 punktów, przy 86% skuteczności rzutów z gry (12/14), a jej dorobek uzupełniło sześć zbiórek.

INFORMACJE Z ARTEGO I ASTORII W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Bydgoszczanki musiały się mocno napracować, aby wygrać piętnasty pojedynek w tym sezonie ligowym. Miejscowe na początku spotkania prowadziły 4:1, 10:4, a Artego musiało gonić wynik. Dopiero na początku drugiej kwarty bydgoskiej drużynie udało się doprowadzić do remisu (25:25), a potem wyjść na prowadzenie, ale AZS zdołał jeszcze wyrównać (35:35). To właśnie wówczas seryjnie punktowała Stanković, która już w połowie trzeciej kwarty miała na swoim koncie ponad dwadzieścia zdobytych punktów.

W drugiej połowie, przewaga wicemistrzyń kraju w pewnym momencie wzrosła nawet do dziewiętnastu punktów, ale miejscowe odrobiły aż 14 oczek z tej straty, głównie dzięki świetnie grającej Jasmine Davis, która aż sześciokrotnie w całym spotkaniu trafiła zza linii 6,75 m. Bydgoszczankom udało się jednak obronić zaliczkę i w Wielkopolsce wygrały sześcioma punktami.

Już w sobotę czwarty mecz Artego w ciągu dwóch tygodni. Do Artego Areny przyjedzie InvestInTheWest Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski, a początek tego pojedynku o 17:00.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – ZALEGŁY MECZ Z 15 KOLEJKI – 6.03.2019 R.
ENEA AZS POZNAŃ – ARTEGO BYDGOSZCZ 75:81 (22:20, 17:21, 15:25, 21:15)

ENEA AZS: Davis 26 (6×3, 5 as.), Hillsman 14 (9 zb.), Parysek-Bochniak 12 (7 as.), Samburska 8, Urbaniak 3 (5 f.) – Stefańczyk 6, Demczur 3 (1×3), Parzeńska 2, Niemojewska 1, Nowicka.

ARTEGO: Stanković 28 (6 zb.), McBride 18 (1×3), Szott-Hejmej 7 (6 zb.), Morrison 5 (8 zb.), Międzik – Hornbuckle 12 (1×3, 8 zb.), Radocaj 7 (1×3), Poboży 4.

Sędziowali: Sławomir Moszakowski, Jakub Pietrzak, Tomasz Langowski.
Komisarz EBLK: Zbigniew Szpilewski.