Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWygrana bydgoskich koszykarek. KS Basket 25 pokonał GTK Gdynia
24.01.2021 | 19:21

Wygrana bydgoskich koszykarek. KS Basket 25 pokonał GTK Gdynia

W Energa Basket Lidze Kobiet rozegrano siedemnastą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Karina Michałek zdobyła dla Basketu 25 w meczu w Gdyni jedenaście punktów.

Koszykarki KS Basket 25 odniosły kolejną wygraną w Energa Basket Lidze Kobiet. Bydgoszczanki miały jednak sporo problemów w starciu z zamykającym tabelę GTK Gdynia.

W bydgoskim zespole nie było w składzie kontuzjowanych Magdaleny Szajtauer oraz Angeliki Stankiewicz. Wobec kontuzji tej pierwszej, KS Basket 25  poinformował o pozyskaniu Janis Ndiby Boonstry (reprezentantka Niderlandów), ale jej w Gdyni także zabrakło w zestawieniu drużyny Piotra Kulpekszy. W pierwszej piątce, w Basket 25 mecz rozpoczęły Wiktoria Zasada i Roksana Sobiech.

Gdynianki, które są bez zwycięstwa w tym sezonie ligowym, stoczyły z bydgoszczankami niezwykle zacięty i wyrównany pojedynek. Dość wspomnieć, że w pierwszej kwarcie, która zakończyła się remisem 24:24, w pewnym momencie miejscowe prowadziły różnicą nawet sześciu punktów (19:13). Bydgoszczanki wyrównały niemal równo z końcową syreną, gdy zza linii 6,75 m trafiła Julie McBride. Wyrównana była także druga kwarta. W niej na prowadzenie wyszły już zawodniczki Basketu 25. Gdy z półdystansu trafiła Jeffery, to na cztery i pół minuty przed końcem tej części gry było 39:33 dla bydgoszczanek. Gospodynie nie odpuściły, najpierw wyrównały, a potem nawet wyszły na prowadzenie (41:39, 43:41), które utrzymały do końcowej syreny.

Remis na tablicy wyników był także po zakończeniu trzeciej kwarty (66:66). Dla losów spotkania kluczowe było więc ostatnie dziesięć minut. A w nim ofensywę w drużynie Basketu 25 poprowadziły trzy zawodniczki – Elżbieta Międzik, Cierra Burdick oraz Shante Evans. Ta ostatnia weszła z ławki i była najskuteczniejszą koszykarką bydgoskiej drużyny, zdobywając 23 punkty. Po trafieniach Międzik i Burdick było 83:72 dla bydgoszczanek. Tej przewagi już nie wypuściły z rąk i po końcowej syrenie mogły cieszyć się z wygranej.

Zespół Piotra Kulpekszy już w najbliższy piątek (29 stycznia) zagra w hali Arena z Enea AZS-em Poznań (17:00, bez udziału kibiców).

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 17 KOLEJKA – 24.01.2021 R.
GTK GDYNIA – KS BASKET 25 BYDGOSZCZ 76:86 (24:24, 19:17, 23:25, 10:20)

GTK: Żytkowska 21 (2×3), Rudzka 17 (3×3), Niemojewska 7 (5 zb., 9 as.), Marcinkowska 6 (5 zb.), Szulc 4 (6 zb.) – Grymek 9, Szymkiewicz 7 (1×3), Bazan 5.

KS BASKET 25: Międzik 18 (3×3), Burdick 17 (13 zb.), Michałek 11 (1×3), W. Zasada 3 (1×3, 7 zb.), R. Sobiech – Evans 23 (2×3, 6 zb., 5 str.), Jeffery 8 (5 zb.), McBride 6 (2×3, 6 as.), Faleńczyk, R. Sobiech.

Sędziowali: Ewa Matuszewska, Jakub Pietrzak, Karina Kamińska.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Adam Greczyło.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.