Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wyjątkowa pamiątka z najważniejszego dnia w życiu – sesja ślubna

Dodano: 21.03.2023 | 08:50

Na zdjęciu: Wybór fotografa jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Fot. NADESŁANE

Ślub jest wydarzeniem, które zdarza się raz w życiu każdej zakochanej w sobie pary. Jest to również czas pełen stresu, zamieszania i chaosu, w którym bardzo łatwo jest zapomnieć o ważnych drobiazgach wpływających na klimat całej ceremonii. Warto więc zawczasu stworzyć listę rzeczy i zadbać o to, by dzień przed ślubem wszystko było dopięte na ostatni guzik. Sesja ślubna stanowi swoiste zwieńczenie reportażu ślubnego; wielu nowożeńców nie wyobraża sobie jej pominięcia. Zdjęcia od lat stanowią doskonałą pamiątkę, naładowaną wartością emocjonalną. Nie ma nic piękniejszego niż wspomnienia – a te można uchwycić na multum sposobów. Współcześnie istnieje naprawdę wiele opcji na zrealizowanie sesji ślubnej. Warto poznać te najważniejsze.

Poznajcie swoje możliwości, czyli kilka słów o rodzajach sesji ślubnych

Zasadniczo sesje ślubne dzieli się na dwa rodzaje: odbywające się w dniu ślubu i poślubne, w dowolnym terminie dostosowanym do potrzeb nowożeńców. Sesja ślubna w dniu wesela najczęściej znajduje się w pakiecie reportażu ślubnego. Zazwyczaj jest ona krótka, realizowana w okolicy sali weselnej lub zaledwie kilka kilometrów od niej. Plener ślubny w dniu wesela pozwala oszczędzić czasu i pieniędzy na ponowne przygotowanie strojów, makijażu czy fryzury (to istotna informacja zwłaszcza dla panny młodej); realizuje go fotograf obecny na ślubie, dzięki czemu para nie ponosi kosztów za dodatkowe godziny zdjęciowe. Sesja ślubna w dniu wydarzenia zawsze jest emocjonalna – z pewnością nie umknie to sokolemu oku fotografa, który postara się zawrzeć wszystkie ważne chwile, nawet te trwające zaledwie kilka sekund. Minusem sesji ślubnej w dniu ceremonii są spore ograniczenia czasowe, mogące powodować stres związany z zostawieniem gości na dłuższy czas samych; dodatkowo sesja jest o wiele krótsza, przez co para może po prostu czuć pewien niedosyt. Zupełnie inaczej jest podczas sesji poślubnej, która daje parze młodej o wiele więcej możliwości. Jeżeli waszym marzeniem są zdjęcia w górach czy nad morzem, nie zrealizujecie ich w dniu wesela; sesja poślubna daje większą swobodę w wyborze czasu oraz miejsca realizacji, tym samym dostarczając mniej stresu związanego na przykład ze stanem ubiorów ślubnych po zakończeniu sesji – w końcu po sesji nie trzeba wracać na wesele. Oczywiście, tego rodzaju sesja generuje znacznie większe koszta; często konieczne jest wykupienie noclegu dla siebie i fotografa. Jednak czy warto przekreślać swoje marzenia przez kilka niedogodności?

Fotograf ślubny versus młoda para – współpraca, która się opłaca

Wybór fotografa jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. W sieci wręcz roi się od specjalistów z różnym dorobkiem zdjęciowym i doświadczeniem w branży. Zanim podejmiecie tą ważną decyzję, odpowiedzcie sobie na pytanie czego oczekujecie od zdjęć ślubnych i jakie są wasze wymagania odnośnie przebiegu sesji. Dopiero później możecie przejść do etapu poszukiwań. Fotograf ślubny powinien być profesjonalistą; warto wybierać osoby, które mogą pochwalić się realizacjami z plenerów. Doskonałym sposobem jest zawężenie poszukiwań do specjalistów pełniących usługi w pobliżu waszego miejsca zamieszkania. Na przykład, jeżeli poszukujecie fotografa w obrębie województwa kujawsko-pomorskiego czy wielkopolskiego, z pewnością znajdzie się wśród nich FotoKuszynski – fotograf ślubny realizujący sesje ślubne jak i poślubne. Jego oferta jest ciekawa, bowiem realizuje on sesje plenerowe nawet w całej Polsce! Zdjęcia upamiętniające tak ważne wydarzenie z pewnością zajmą szczególne miejsce w albumie weselnym i będą trwałym nośnikiem wspomnień i emocji.