Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 7 • L 6
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
0C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWyjątkowy gość podczas CITY TRAIL w Bydgoszczy
03.02.2019 | 19:31

Wyjątkowy gość podczas CITY TRAIL w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Zwycięstwo odnieśli Krystian Szymański oraz Marta Szenk.

Fot. Materiały organizatora.

W niedzielę, 3 lutego w Myślęcinku odbył się już piąty bieg sezonu. Zwycięstwo odnieśli Krystian Szymański oraz Marta Szenk. Gościnnie w zawodach wystartował jeden z najszybszych Polaków w historii – Dariusz Kuć.  

Wynik, jaki osiągnął dzisiaj zwycięzca – Krystian Szymański to 15:40. Drugą lokatę wywalczył Mateusz Witkowski (czas 15:52), a trzeci był Marek Szymański (16:01). Dzisiejsze zwycięstwo Krystiana Szymańskiego oznacza, że jest on aktualnie liderem klasyfikacji generalnej. Walka o wygraną będzie jednak rozgrywać się do ostatniego biegu, bowiem najlepszy zawodnik kilku poprzednich sezonów – Bartosz Kotłowski – ma na koncie trzy wygrane biegi i nadal ma szanse na ostateczny triumf. Warunek – musi wystartować w biegu zamykającym sezon CITY TRAIL – 3 marca.

Wśród kobiet najszybszą okazała się – po raz trzeci w sezonie – Marta Szenk, która tym samym zapewniła sobie wygraną w generalce. Dzisiejszy wynik Marty to 18:08. Drugie miejsce zajęła Daria Maik (czas 18:22), a trzecią lokatę wywalczyła Aleksandra Wantowska (19:22).

W dzisiejszych zawodach wziął udział Dariusz Kuć – posiadacz drugiego w historii polskiej lekkiej atletki wyniku na 100 m – 10,15. W CITY TRAIL wystartował towarzysko i rekreacyjnie, a jego czas na mecie to 26:44. – To był mój pierwszy start w zawodach na dystansie dłuższym niż 200 m, więc cieszę się z niego i z tego, że mam rekord życiowy. Dzisiejsze warunki faktycznie są zupełnie inne od tych, w jakich startowałem na bieżni, ale są zbliżone do tych, w których trenowałem podczas obozów w górach, więc nie czułem się tutaj nieswojo – podkreślił na mecie wielokrotny medalista mistrzostw Polski w hali oraz na otwartym stadionie, olimpijczyk z Pekinu i Londynu. – Mam dopiero 32 lata, więc po zakończeniu kariery sprinterskiej chciałbym trzymać formę. Na razie chcę biegać dla przyjemności, ale wiem, że to się zwykle przeradza w coraz szybsze bieganie, a we mnie nadal jest sportowa ambicja, więc pewnie będę chciał poprawiać swoje wyniki – dodał.

W biegu głównym uczestniczyło 580 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 252 młodych sportowców.

Kolejne – ostatnie w edycji 2018/2019 zawody w Myślęcinku odbędą się 3 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 20 marca.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści