Bydgoszcz
7C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 7 • L 7
14C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
19C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaWyjątkowy sposób na naukę. Takiej akademii jeszcze w Bydgoszczy nie było
01.09.2021 | 13:36

Wyjątkowy sposób na naukę. Takiej akademii jeszcze w Bydgoszczy nie było

Na zdjęciu: Akademia Nauki rozpoczyna funkcjonowanie w Bydgoszczy.

Fot. mat. partnera

To będzie wyjątkowe miejsce na mapie naszego miasta – Akademia Nauki Bydgoszcz to nowo otwarte centrum edukacyjne, które stworzy nadzwyczajne warunki do nauki i rozwoju dla dzieci i młodzieży.

Akademia działa na rynku od ponad 20 lat, a teraz otwiera swój pierwszy oddział w Bydgoszczy. W ramach stosowanych przez nią programów realizowany jest rozwój nie tylko technik szybkiego czytania oraz technik pamięciowych, ale także rozwój emocjonalny dziecka.

Prowadzimy zajęcia rozwijające poczucie własnej wartości i kluczowe kompetencje uczenia się w formie fabularnych gier przygodowych. Stosujemy wiele autorskich rozwiązań i sprawdzonych metod, które pomagają dzieciom w uczeniu się oraz odkrywaniu swoich mocnych stron. Stawiamy na uczenie się pełne entuzjazmu i poznawanie świata przez eksperymentowanie, dlatego dzieci oprócz treningów wykonują na zajęciach dużo badań i doświadczeń naukowych – mówi Monika Rybacka z Akademii Nauki Bydgoszcz.

Jakie są korzyści z uczęszczania do Akademii Nauki? Dziecko sprawniej czyta i potrafi się uczyć, ma świadomość swoich mocnych stron oraz wie, jak radzić sobie ze szkolnym stresem, łatwo zapamiętuje, stosując skuteczne techniki pamięciowe i mapy myśli, odnajduje motywację i entuzjazm, aby rozwijać swoje zainteresowania i pasje, lepiej się koncentruje, a także uczy się współpracy w grupie i co najważniejsze – buduje postawę „poradzę sobie”.

Program skierowany jest do dzieci od wczesnego wieku przedszkolnego (od 3. do 15. roku życia) – program Mały Odkrywca, dzieci w wieku szkolnym – program Mądre Dziecko, a także młodzieży do 16. roku życia – Nastolatek z Klasą. Dla licealistów, studentów i dorosłych dostępny jest też kurs biegłego czytania.

Dni Otwarte odbędą się w weekendy 4-5 oraz 11-12 września. Już dziś można odwiedzić stronę bydgoszcz.akademianauki.pl, aby poznać szczegóły i zapisać się na lekcję pokazową.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści