Bydgoszcz
16C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 17 • L 15
15C
Czw
17C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
12C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWyjątkowy transport bydgoskich policjantów. Zawieźli na lotnisko… serce!
policja kujawsko-pomorskie_ na sygnale_ MR
10.01.2019 | 19:13

Wyjątkowy transport bydgoskich policjantów. Zawieźli na lotnisko… serce!

Na zdjęciu: Grupę lekarzy wraz z sercem przetransportowali na bydgoskie lotnisko policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Nietypową prośbę lekarzy ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu spełnili bydgoscy policjanci. Pomogli oni przetransportować serce do przeszczepu z jednego ze szpitali na lotnisko imienia Paderewskiego.

Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy odebrał telefon od koordynator transplantacji serca i płuc ze szpitala w Zabrzu, która – jak informuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji – poprosiła o pilotaż karetki z sercem oraz zespołem transplantologów. – Po zakończonej w jednym z bydgoskich szpitali operacji lekarze mieli zaledwie trzy godziny, aby zostało one wszczepione pacjentowi w Śląskim Centrum Chorzów Serca – relacjonuje Kowalska.

Sytuacja skomplikowała się, gdy okazało się, że karetka przeznaczona do transportu spóźnia się. Mając na uwadze nadzwyczajny bagaż i upływający czas, policjanci z „drogówki” – po konsultacji z dyżurnym – podjęli decyzję o przewiezieniu cennego narządu wraz z lekarzami radiowozami. Dwa pojazdy wyruszyły więc na sygnałach z terenu szpitala w kierunku lotniska.

Na płycie postojowej czekała już wojskowa CASA, która zabrała zespół transplantologów oraz serce na Śląsk. Jak poinformowali policjanci, akcja zakończyła się sukcesem, a wspomniane serce zostało skutecznie wszczepione oczekującemu pacjentowi.


Powiązane treści