Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 6 • L 5
9C
Sob
11C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWykolejenie tramwaju na Babiej Wsi! Znaczne utrudnienia w ruchu
08.04.2016 | 15:01

Wykolejenie tramwaju na Babiej Wsi! Znaczne utrudnienia w ruchu

Do zdarzenia doszło około godziny 14:00.

Na zdjęciu: Tramwaj wypadł z torów wyjeżdżając z pętli na Babiej Wsi.

Fot. Daniel Kamiński / Facebook

Około godziny czternastej w okolicach pętli na Babiej Wsi doszło do wykolejenia tramwaju jadącego w kierunku ronda Jagiellonów. Trasa jest obecnie zablokowana, a kursujące obecnie przez ten rejon miasta linie są kierowane na inne pętle.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, linie nr 2, 4 i 6 jadące od pętli w Lesie Gdańskim kierowane są ulicą Jagiellońską do pętli Bałtycka i z powrotem. Linia nr 8 trasowana jest z pętli na Rycerskiej do pętli technicznej przy ul. Wyścigowej, a tramwaje jadące z górnego tarasu Bydgoszczy bądź Łęgnowa docierają jedynie do wspomnianej pętli na Babiej Wsi.

Na odcinku od ronda Toruńskiego do ronda Jagiellonów została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza. – Bilety z linii tramwajowych zachowują ważność po przesiadce na linii tymczasowej i odwrotnie – mówi Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP.

Sytuację utrudnia fakt remontu rozjazdów tramwajowych przy rondzie Toruńskim, wskutek czego żaden tramwaj nie może przejeżdżać obecnie przez most Pomorski.


Powiązane treści