Bydgoszcz
22C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 21
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWykonawca (nadal) poszukiwany. Ratusz znów przedłużył przetarg na budowę trybuny stadionu Polonii
02.01.2019 | 12:05

Wykonawca (nadal) poszukiwany. Ratusz znów przedłużył przetarg na budowę trybuny stadionu Polonii

Decyzja o przedłużeniu postępowania zapadła w ostatnim dniu 2018 roku.

Na zdjęciu: Na stadionie Polonii nie ma już trybuny na przeciwległej prostej.

Fot. Stanisław Gazda

Bydgoski ratusz po raz piąty przedłużył postępowanie przetargowe w sprawie wyłonienia wykonawcy budowy trybuny na sektorze B stadionu Polonii przy ul. Sportowej.

Przetarg na budowę trybuny na sektorze B miejscy urzędnicy ogłosili 12 października, czyli niemal tydzień po żużlowym turnieju charytatywnym „Asy dla Tomasza Golloba”, który na obiekt przy ul. Sportowej 2 przyciągnął komplet widzów – czyli niemal 12 tysięcy osób. Jego rozstrzygnięcie miało nastąpić dwa tygodnie później, ale już wiadomo że szybkiego finału przetargu nie będzie.

W ostatnim dniu 2018 roku ratusz poinformował o kolejnym, piątym już przedłużeniu postępowania przetargowego. Jak się dowiadujemy z informacji, trwa przygotowywanie odpowiedzi na szczegółowe pytania, które w toku trwania przetargu wpłynęły na Jezuicką od zainteresowanych firm. Jak wiele ich jest i jaką chcą stawkę za wykonanie robót, tego urzędnicy nie chcą ujawniać. – Przyjęliśmy zasadę, że kwoty przeznaczone na realizację zamówienia, ujawnimy na etapie otwarcia ofert – enigmatycznie tłumaczy rzecznik ratusza Marta Stachowiak.


SPRAWDŹ: Wszystkie informacje na temat remontu stadionu Polonii Bydgoszcz


Z najnowszej informacji wynika, że otwarcie ofert w przetargu ma nastąpić 17 stycznia (czwartek). Przypomnijmy, że prace remontowe na stadionie Polonii rozpoczęły się na przełomie października i listopada 2018 r., kiedy to całkowicie zburzona została trybuna na przeciwległej prostej startowej (sektor B), a także park maszyn i przyległe budynki administracyjne.


Powiązane treści