[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wykonawca pilnie poszukiwany. Kto wyremontuje dach hali Łuczniczka?

Dodano: 16.05.2019 | 06:00

O unieważnieniu przetargu poinformował ratusz.

Na zdjęciu: Prace remontowe mają objąć dach hali Łuczniczka.

Fot. Szymon Fiałkowski

Miejscy urzędnicy podjęli decyzję o unieważnieniu pierwszego postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy robót w hali Łuczniczka.

Hala Sportowo-Widowiskowa Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59 została oddana do użytku w 2002 roku. Przez ten czas w hali na Babiej Wsi odbyło się wiele imprez o charakterze sportowym w randze międzynarodowej (m.in. koszykarskie mistrzostwa Europy w 2009 roku czy siatkarski mundial przed pięcioma laty), ale także koncertów znanych wykonawców.

Sam obiekt również wymaga remontu. Ten musi zostać przeprowadzony na dachu i suficie hali. Na suficie hali w różnych miejscach pojawiają się bowiem przecieki i konieczne jest interwencyjnie uszczelnianie dachu.

Na razie jednak nieznany jest ich wykonawca. Ratusz, który tuż przed świętami Wielkiej Nocy rozpisał pierwsze postępowanie przetargowe, w tym tygodniu je unieważnił. Powodem są finanse. Na cel remontu dachu hali, miasto zabezpieczyło kwotę 1,546 mln zł, podczas gdy jedyna firma która złożyła swoją ofertę w przetargu – przedsiębiorstwo Jawor z Torunia chciało za wykonanie robót blisko 2,2 mln zł, ale zapewniało sześcioletnią gwarancję za wykonaną pracę.

Ratusz nie wyklucza rozpisania ponownego przetargu na wyłonienie wykonawcy robót. Czasu jest jednak mało, bo prace mają się rozpocząć niezwłocznie po wyłonieniu firmy, która to zadanie zrealizuje, ale czas na wykonanie robót wyznaczono do początku sierpnia. Bo to właśnie wtedy w Łuczniczce przygotowania do nowego sezonu ligowego rozpoczną siatkarki Banku Pocztowego Pałacu i siatkarze Chemika.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments