[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wykonawca wyłoniony. Wiemy, kto wyremontuje dach hali Łuczniczka!

Dodano: 15.06.2019 | 00:45

W drugim postępowaniu przetargowym rozpisanym przez ratusz, oferty złożyły dwie firmy.

Na zdjęciu: Prace remontowe mają objąć dach obiektu przy ul. Toruńskiej 59.

Fot. Szymon Fiałkowski

Firma z województwa wielkopolskiego wykona prace remontowe w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59. Bydgoski ratusz rozstrzygnął właśnie postępowanie przetargowe w tej sprawie.

Dopiero drugi przetarg rozpisany przez miejskich urzędników pozwolił wyłonić wykonawcę robót hali na Babiej Wsi. Przypomnijmy, że w pierwszym postępowaniu przetargowym, które zostało rozpisane tuż przed Świętami Wielkiej Nocy swoją ofertę złożyła jedna firma – toruńskie przedsiębiorstwo Jawor, ale jej propozycja znacznie przewyższała koszt wykonanych robót. Toruńska firma chciała za wykonanie robót kwotę 2,2 mln zł, podczas gdy na ten cel ratusz zabezpieczył nieco ponad 1,546 mln zł.

W drugim postępowaniu przetargowym oferty złożyły dwie firmy. Jedną z nich ponownie była ta z Torunia, natomiast jej konkurentem był Zakład Budowlany Grinbud Jarosław Sieszchuła z Gniezna. I to właśnie propozycję tej firmy bydgoski ratusz wybrał jako najkorzystniejszą w postępowaniu przetargowym. Obie dawały sześcioletnią gwarancję za wykonane roboty, zaś gnieźnieńska firma za wykonanie robót chciała 1,492 mln zł, a przedsiębiorstwo Jawor z Torunia – 2,154 mln zł. Prace zostaną przeprowadzone na suficie, na którym w różnych miejscach pojawiają się przecieki i konieczne jest interwencyjne uszczelnianie dachu. Czasu na wykonanie robót jest jednak mało, bo w sierpniu przygotowania do sezonu siatkarskiego rozpoczynają drużyny Pałacu i Chemika. Finał prac remontowych wyznaczono do początku drugiego miesiąca wakacji, choć zastrzeżono że ze względu na pogodę może się on lekko opóźnić.

Łuczniczka to hala, która została oddana do użytku w 2002 roku. W obiekcie odbywają się imprezy rozrywkowe, a także sportowe, bo to w niej swoje ligowe mecze rozgrywają siatkarki Banku Pocztowego Pałacu i siatkarze Chemika. Była także gospodarzem imprez o randze międzynarodowej, a także w niej organizowano pierwsze edycje lekkoatletycznego mityngu Pedro’s Cup.

Wykonawca wyłoniony. Wiemy, kto wyremontuje dach hali Łuczniczka!
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments