Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiWykończenie i urządzanie mieszkania w budowie warto zaplanować jak najwcześniej
19.08.2021 | 14:19

Wykończenie i urządzanie mieszkania w budowie warto zaplanować jak najwcześniej

Na zdjęciu: Dysponując przejrzystym planem łatwiej dopilnować szczegółów, zredukować negatywny wpływ ewentualnych usterek.

Fot. nadesłane

Sumienne przygotowania pozwolą uniknąć niepotrzebnego stresu i trudności. Od tego, jak będą przebiegać prace na samym finiszu inwestycji, zależy późniejszy komfort życia całej rodziny. Dysponując przejrzystym planem łatwiej dopilnować szczegółów, zredukować negatywny wpływ ewentualnych usterek. A także upewnić się, że przed wprowadzeniem się żadna spośród ważnych kwestii nie zostanie zapomniana. O wykończeniu i urządzeniu lokalu trzeba zacząć myśleć na długo przed odbiorem.

Ewentualne zmiany konstrukcyjne najlepiej wprowadzić jeszcze na etapie projektowania

Późniejsza przebudowa instalacji elektrycznej przy przesunięcie ścian mogą okazać się bardzo kosztowne. Skoro deweloperzy rozpoczynają sprzedaż mieszkań już na etapie przysłowiowej dziury w ziemi, warto zrobić z tego faktu użytek i aktywnie włączyć się w planowanie układu lokalu. Od rozkładu pomieszczeń zależy położenie instalacji doprowadzających media. Można również zdać się całkowicie na wykonawcę i zdecydować się zakup mieszkania pod klucz. Przy czym przedstawiciele dewelopera Villa Romanów zwracają uwagę, że powszechne rozumienie tego terminu nieco rozmija się z definicją funkcjonującą w branży budowlanej. W skrócie: stan pod klucz wcale nie oznacza, że można wypakować swoje rzeczy i urządzać parapetówkę. Do zrobienie będzie jeszcze kilka rzeczy, które nie przeszkadzają we wprowadzeniu się. Jakich konkretnie? To już zależy od tego, co deweloper wpisze w umowę.

Koniec wieńczy dzieło, a dla mieszkania będzie to malowanie, montaż oświetlenia i wyposażenia

Warto regularnie wizytować lokal, aby kontrolować postęp prac oraz zawczasu wychwycić ewentualne problemy. Przykłady? Eksperci zalecają, aby dokładnie przyglądać się ścianom – również przez kamery termowizyjne. W ten sposób łatwo stwierdzić, czy występują jakieś problemy ze szczelnością i w razie potrzeby zadbać o ich odpowiednie docieplenie. Kiedy wszystko zmierza już do szczęśliwego zakończenia, pora wziąć się za dekorowanie. Najlepiej zrobić to jeszcze przed założeniem oświetlenia – zmiana żarówek jest znacznie mniej wymagająca, niż przemalowanie ścian na inny kolor. Nie ma sensu ryzykować, że na samym finiszu pojawią się dodatkowe roboty do wykonania. Nowym mieszkaniem należy cieszyć się tak, jak zostało to opisane na https://www.villaromanow.pl/mieszkania-lodz/ – liczy się satysfakcja z dobrze wykonanej roboty i trafnie zainwestowanych pieniędzy. Bez odkładania tego momentu na dalszą przyszłość, bo czegoś gdzieś się nie dopilnowało.


Podobne wpisy

Powiązane treści