Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wykrzywiony kręgosłup powoduje ogromny ból. Szymek potrzebuje specjalistycznego wózka

Dodano: 21.08.2023 | 10:43

Na zdjęciu: W internecie zbierane są fundusze na zakup specjalistycznego wózka

Fot. siepomaga.pl

Szymek ma 15 lat. Mieszka w Żołędowie w gminie Osielsko. Lekarze zdiagnozowali u niego gładkomózgowie. Obecnie największy problem sprawia skolioza, która powoduje nie tylko ból, ale skutecznie ogranicza jakąkolwiek mobilność Szymka. W internecie zbierane są fundusze na zakup specjalistycznego wózka.

– Nic nie wskazywało na to, że losy mojego ukochanego synka potoczą się w ten sposób – pisze w serwisie siepomaga.pl pani Angelika, mama Szymka. – Ciąża przebiegała książkowo, ja również czułam się dobrze. Zaraz po narodzinach Szymek dostał 10 w skali Apgar, badania były w normie. Dopiero gdy skończył 3 miesiące, zaczęłam zauważać niepokojące objawy. Jego oczka uciekały do góry, krótko po tym pojawiły się pierwsze ataki padaczki. Jak się później okazało, najgorsze było dopiero przed nami. Kilka miesięcy później przyszła diagnoza, która zmieniła w moim życiu wszystko. Wyniki rezonansu wykazały, że Szymek przyszedł na świat z bardzo poważną wadą mózgu – gładkomózgowiem. Byłam w szoku. Jednak bez względu na diagnozy i przeciwności walczyłam z całych sił. Byliśmy pod opieką specjalistów, stawialiśmy się na wszystkie kontrole, uczęszczaliśmy na rehabilitację. Pomimo że lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, Szymek ma już dziś 15 lat – dodaje.

Stan zdrowia Szymka pogorszył się

Niestety w ostatnim czasie stan Szymka zaczął się pogarszać. Dużym problemem jest skolioza. Powoduje ona ból, ale też skutecznie ogranicza jakąkolwiek mobilność. Pani Angelika zaznacza, że Szymek od roku przebywa wyłącznie w pozycji leżącej. Jest karmiony, gdy leży, gdy uczęszcza na zajęcia szkolne, też musi leżeć. Szymon ma ogromny garb prawostronny i wystające żebro. W dodatku przez stałą pozycję bardzo szybko się krztusi i ciężko oddycha.

Ułatwieniem byłby wózek

Ułatwieniem byłby specjalistyczny wózek, dzięki któremu 15-latek mógłby siedzieć bez bólu. Niestety to spory koszt. Częściowo uzyskano dofinansowanie jednak nadal brakuje kilkunastu tysięcy. Dlatego prowadzona jest zbiórka funduszy na portalu siepomaga.pl

„Moją ostatnią nadzieją jest ta zbiórka”

– Synek przyjmuje na stałe 4 leki, ma specjalną dietę, regularnie uczęszcza na rehabilitację i masaże – informuje mama Szymka. – To wszystko składa się na podstawowe miesięczne wydatki, dzięki którym może w ogóle funkcjonować. Życie z tak chorym dzieckiem jest bardzo trudne. Trudno patrzeć mi na jego ból i cierpienie. Wiem jednak, że zawsze przychodzi nowy dzień, dlatego walczymy i będziemy walczyć do końca. Niestety świadczenie pielęgnacyjne, które otrzymujemy, pozwala pokryć jedynie codzienne koszty leczenia Szymka. Nie jestem w stanie samodzielnie uzbierać brakującej kwoty. Moją ostatnią nadzieją jest ta zbiórka. Potrzebujemy tylko odrobinę pomocy dobrych aniołów, a wierzymy, że są one wśród Was – dodaje.

Zbiórka funduszy prowadzone jest za pomocą serwisu siepomaga.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments