Bydgoszcz
10C
Opady
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 11 • L 10
9C
Sob
12C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWylądował! Połączenie między Bydgoszczą a Rzymem zainaugurowane [ZDJĘCIA]
16.06.2016 | 15:45

Wylądował! Połączenie między Bydgoszczą a Rzymem zainaugurowane [ZDJĘCIA]

W czwartek, 16 czerwca otwarto bezpośrednie połączenie lotnicze między Bydgoszczą a Rzymem.

Na zdjęciu: Samolot włoskich linii Mistral Air na bydgoskim lotnisku.

Fot. ST

W czwartek na bydgoskim lotnisku uroczyście powitano pierwszy samolot włoskich linii Mistral Air, który nad Brdę przyleciał prosto z Rzymu.

Samolot wylądował na bydgoskim lotnisku kilkanaście minut po dwunastej, a pierwszych pasażerów powitali m.in. legioniści. Rozpoczęcie drogi powrotnej zaplanowano na 15:10. Wszyscy uczestnicy inauguracyjnego lotu mogli podpisać się na pamiątkowej tablicy oraz skosztować okazjonalnego tortu. Do Bydgoszczy przyleciały władze linii Mistral Air oraz włoscy dziennikarze z redakcji La Stampa oraz mediów turystycznych, którzy przez najbliższe cztery dni będą poznać największe atrakcje regionu.

Chcielibyśmy, żeby to połączenie na stałe weszło do siatki połączeń. Jestem przekonany, że nowa linia będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem – mówił wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Jego słowa znalazły potwierdzenie pierwszego dnia. Z Rzymu do Bydgoszczy przyleciało kilkadziesiąt osób. Podczas rejsu powrotnego miała być przekroczona bariera stu pasażerów. – Liczymy, że z połączenia będą korzystać nie tylko turyści i pielgrzymi wybierający się do Rzymu, ale też włoscy turyści, którzy wykorzystają bezpośrednie połączenie, aby odwiedzić województwo kujawsko-pomorskie. Połączenie będzie również bardzo atrakcyjne dla przedsiębiorców z naszego regionu, których łączą z włoskim rynkiem liczne relacje handlowe – mówił prezes PLB Tomasz Moraczewski.

Połączenie obsługiwane przez włoską linię Mistral Air jest pierwszym kierunkiem rejsowym tej linii w Polsce. Od 16 czerwca do co najmniej 31 października osoby zainteresowane lotem do Wiecznego Miasta mogą korzystać z oferty Włochów dwa razy w tygodniu – w poniedziałki oraz czwartki. Najtańszy bilet w jedną stronę ma kosztować 42 euro, a lot – trwać niespełna dwie i pół godziny. Z rzymskiego lotniska Fiumicino Boeing 737 ze 148 miejscami na pokładzie odleci o 11:55, w rejs powrotny uda się z kolei o 15:10. Aby z rzymskiego lotniska przedostać się do centrum miasta trzeba będzie jeszcze przebyć drogę np. pociągiem (30 minut) lub autobusem (45 minut).


Powiązane treści