Bydgoszcz
2C
Przelotne opady
94% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 3 • L 0
3C
Sob
3C
Nd
4C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWyłoniono wykonawcę robót na Polonii. Ratusz rozstrzygnął przetarg
Stadion Polonii Bydgoszcz_ trybuna na sektorze B (przeciwległa prosta startowa)_ SF
14.09.2018 | 10:33

Wyłoniono wykonawcę robót na Polonii. Ratusz rozstrzygnął przetarg

W przetargu swoją ofertę złożyła jedna firma.

Na zdjęciu: Prace rozbiórkowe na trybunie B (na przeciwległej prostej) rozpoczną się dzień po turnieju Asy dla Tomasza Golloba.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

W czwartek bydgoski ratusz rozstrzygnął przetarg na prace związane z rozbiórką trybuny na sektorze B stadionu żużlowej Polonii przy ul. Sportowej.

Pierwotnie, przetarg miał zakończyć się na początku września, jednak urzędnicy przedłużyli go o tydzień. Wczoraj wieczorem pojawiła się informacja o rozstrzygnięciu przetargu.

Prace rozbiórkowe wykona firma Bogmar z Ostromecka, która jako jedyna w tym postępowaniu złożyła swoją ofertę. Miasto na wykonanie robót zagwarantowało kwotę 700 tysięcy złotych, natomiast Bogmar chce za wykonanie robót niespełna 800 tys. zł.

Roboty ruszą 8 października, czyli dzień po charytatywnym turnieju Asy dla Tomasza Golloba. W ramach prac, usunięta ma zostać sama widownia na przeciwległej prostej, a także budynki stanowiące od lat park maszyn po przeciwnej stronie nasypu. Miasto oczekuje również od wykonawcy zlikwidowania ewentualnych kolizji z infrastrukturą podziemną i przygotowanie terenu pod prace przy wznoszeniu nowej trybuny. A jej budowa to plan przynajmniej na przyszły rok. Na realizację przewidzianych w przetargu zadań miasto daje potencjalnym wykonawcom dziesięć tygodni. Przypomnijmy, że wcześniej urzędnikom ratusza udało się doprowadzić do porozumienia z władzami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w sprawie przejazdu na teren budowy sprzętu robotniczego.

Według deklaracji prezydenta Rafała Bruskiego, miasto chciałoby jeszcze w tym miesiącu ogłosić przetarg na budowę nowej trybuny na sektorze B.


Powiązane treści