Bydgoszcz
-3C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H -3 • L -3
6C
Nd
6C
Pon
8C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWyłudzał pieniądze za pomocą nielegalnie posiadanych dowodów osobistych. Został tymczasowo aresztowany
policja bydgoszcz
26.04.2018 | 10:39

Wyłudzał pieniądze za pomocą nielegalnie posiadanych dowodów osobistych. Został tymczasowo aresztowany

Mężczyźnie postawiono ponad trzydzieści zarzutów.

Na zdjęciu: Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty.

Fot. KWP Bydgoszcz

Aż trzy listy gończe zostały wystawione za 30-letnim mężczyzną. Mieszkaniec Torunia wpadł w Bydgoszczy, wyłudzając pieniądze na podstawie nielegalnie posiadanych dowodów osobistych.

30-latek wynajmował mieszkanie przy ul. Gdańskiej. – Policjanci z komisariatu na Szwederowie ustalili, że zawiera on umowy pożyczkowe przez internet z różnymi placówkami finansowymi, a do załatwienia formalności wykorzystywał bezprawnie posiadane dowody osobiste – informuje podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Mężczyzna posiadał nielegalnie dowody osobiste ponad 30 osób, a ich dane wykorzystywał właśnie do zawierania umów kredytowych. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego w momencie, gdy ten wchodził do mieszkania, a następnie dokonali jego przeszukania. Jak informuje podkom. Kowalska, oprócz dowodów osobistych, policjanci zabezpieczyli także sprzęt elektroniczny (dyski komputerów, laptopy), ale także pieczątki na różne dane osobowe lub firmowe, ponad sto kart SIM i inne przedmioty, które 30-latek wykorzystywał do prowadzenia przestępczego procederu.

To nie koniec problemów zatrzymanego. – Po sprawdzeniu jego personaliów w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on poszukiwany trzema listami gończymi do wcześniej prowadzonych spraw – dodaje przedstawicielka biura prasowego KWP. Listy gończe za mężczyzną wydała toruńska prokuratura. 30-latkowi postawiono w sumie 31 zarzutów. 28 z nich dotyczą ukrywania dowodów osobistych innych osób, a 3 kolejne – oszustw.

Podczas posiedzenia aresztowego, sąd przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara do ośmiu lat więzienia. Policjanci zapowiadają, że sprawa ma charakter rozwojowy.


Powiązane treści