Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
54% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 15 • L 13
12C
Sob
8C
Nd
4C
Pon
6C
Wt
3C
Sr
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleWyłudzili morfinę na fałszywą receptę. Zostali zatrzymani przez policjantów
policja nakło
22.04.2018 | 14:48

Wyłudzili morfinę na fałszywą receptę. Zostali zatrzymani przez policjantów

Kryminalni zatrzymali trzy osoby.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali w sprawie trzech mężczyzn.

Fot. KPP Nakło

Funkcjonariusze nakielskiej policji zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są podejrzani o wyłudzenie leku na fałszywą receptę.

Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu sępoleńskiego. Nakielscy kryminalni otrzymali sygnał od przedstawiciela jednej z aptek o tym, że mężczyzna zrealizował refundowaną receptę na 60 tabletek, które zawierały morfinę. – Jak się okazało, osoba na której dane wystawiono receptę, nie widnieje w rejestrze osób ubezpieczonych – informuje st. asp. Damian Moczadło z biura prasowego komendy powiatowej policji w Nakle nad Notecią. Ponadto policjanci szybko ustalili, że druk został podrobiony.

Policjanci bardzo szybko zatrzymali 41-letniego mężczyznę. To właśnie on zrealizował receptę w jednej z nakielskich aptek. Ale to nie koniec, bo w sprawie zatrzymano jeszcze 21-latka, który pomagał w realizacji podrobionej recepty i 19-latka, który przekazał do zrealizowania podrobioną receptę.

Cała trójka usłyszała już zarzuty. 41 i 21-latek odpowiedzą za posłużenie się podrobionym dokumentem oraz za oszustwo, gdyż lek zapisany na recepcie był refundowany. 19-latek usłyszał zarzut pomocnictwa przy popełnieniu przestępstwa przez swoich kompanów.


Powiązane treści