Bydgoszcz
-1C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 0 • L -1
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWyłudzili od bydgoszczan pieniądze metodą „na policjanta”. Wpadli w ręce kryminalnych
zabezpieczone pieniądze_KWP Bydgoszcz-1
17.06.2020 | 20:24

Wyłudzili od bydgoszczan pieniądze metodą „na policjanta”. Wpadli w ręce kryminalnych

Decyzją sądu, obaj mężczyźni spędzą w areszcie najbliższe trzy miesiące.

Na zdjęciu: Pieniądze, jakie przy zatrzymanych mężczyznach zabezpieczyli kryminalni z bydgoskiej komendy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Dwaj mężczyźni, którzy są podejrzani o udział w oszustwach metodą „na policjanta” wpadli w ręce kryminalnych z bydgoskiej komendy. – Wpadli na gorącym uczynku, zabezpieczyliśmy przy nich gotówkę – mówią funkcjonariusze.

Zobacz również:

Oszuści wyłudzili 40 tysięcy złotych na Bartodziejach

W śledztwie, jakie prowadzone jest przez funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego KWP w Bydgoszczy, udało się wpaść na trop dwóch mężczyzn zamieszanych w proceder oszustw metodą „na policjanta” lub „na wnuczka”. – Podejrzewani działali na terenie województwa kujawsko-pomorskiego – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Do akcji zatrzymania mężczyzn doszło w ubiegłą środę (10 czerwca) na terenie Bydgoszczy. Pierwsze z zatrzymań miało miejsce tuż po godzinie 14:00 przy Konopnickiej. – Podejrzewany odchodził szybkim krokiem od starszej kobiety, która chwilę wcześniej wrzuciła do jego reklamówki białą kopertę – mówi kom. Słomski. Jak dodaje, przy zatrzymanym 38-latku z Warszawy znaleziono pieniądze. – W sumie 36 800 złotych, z czego 20 tys. znajdowało się w białej kopercie, oprócz polskiej waluty miał też 550 euro – wylicza.

Nie minęły dwie godziny, a przy ul. Sułkowskiego kryminalni dokonali kolejnego zatrzymania. Tym razem w ich ręce wpadł 29-letni Ukrainiec, który szedł w stronę dworca PKP. Mężczyzna w skarpetach ukryte miał pliki 200 i 500 złotowych banknotów. – Szybko okazało się, że tego dnia odebrał pieniądze od starszej osoby przed jednym z banków w centrum miasta – słyszymy od kryminalnych. Jak się okazuje, 29-latek odebrał łącznie 21 tysięcy złotych. – Funkcjonariusze ustalili pokrzywdzonych i przyjęli od nich zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa – mówi kom. Przemysław Słomski.

Zatrzymani mężczyźni w prokuraturze usłyszeli zarzuty dotyczące oszustwa. Wiadomo też, że sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec obu środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na najbliższe trzy miesiące.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści