Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWyłudziły 7 milionów z kasy szpitala. Teraz czeka je proces
11.10.2018 | 07:38

Wyłudziły 7 milionów z kasy szpitala. Teraz czeka je proces

Pierwszą rozprawę wyznaczono na początek listopada.

Na zdjęciu: Elżbieta G. i Renata G. przez kilka lat wyłudziły z kasy placówki blisko 7 milionów złotych.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Nie doszło do porozumienia pomiędzy byłymi pracownicami Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie i przedstawicielami placówki. Dwie kobiety, które wyprowadziły z kasy placówki ogromne pieniądze, teraz będą miały proces.

Elżbieta G. i Renata G. podjęły rozmowy z przedstawicielami placówki i chciały zwrócić ukradzione pieniądze. A było to bez mała 7 milionów złotych, bo taką sumę kobiety miały wyłudzić przez kilka lat swojej działalności. Renata G. na swoje konto przelała kwotę 5 mln zł, zaś druga z kobiet – pozostałą część. Kobiety chciały dobrowolnie poddać się karze, ale i tutaj nie było porozumienia między adwokatami oskarżonych a przedstawicielem szpitala, który w tej sprawie jest oskarżycielem posiłkowym.


CZYTAJ: Więcej o sprawie wyłudzenia 7 milionów złotych z kasy Pałuckiego Centrum Zdrowia w Żninie


Jednak podczas środowej rozprawy, nastąpił kolejny zwrot. – Kobiety nie mają z czego oddać tych pieniędzy – mówił mecenas jednej z oskarżonych. Sędzia Tomasz Pietrzak, który wcześniej zobligował strony do tego, by te jak najszybciej się porozumiały, nie miał wyjścia. Musiał ogłosić rozpoczęcie przewodu sądowego, a zainteresowanie tą sprawą jest ogromne.

Jak się dowiedzieliśmy, pierwsza rozprawa odbędzie się w piątek, 9 listopada. Przypomnijmy, że w toku prowadzonego śledztwa obie kobiety przyznały się do winy.


Powiązane treści