Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -4 • L -6
-2C
Czw
0C
Pt
-3C
Sob
-0C
Nd
-2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWymarzone „M” z BTBS-u [ZDJĘCIA]
05.10.2017 | 17:22

Wymarzone „M” z BTBS-u [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: W tym budynku zamieszkuje 22 lokatorów.

Fot. Stanisław Gazda

-Dzisiaj ostatnia lokatorka bloku przy bloku przy ul. Generała Bortnowskiego 3B odbiera klucze do swojego upragnionego „M”. To zarówno dla mnie, jak i dla BTBS wielkie święto i wielkie szczęście. Dzielimy je razem z dwudziestoma dwoma lokatorami tego budynku – pierwszego z windą i komórkami lokatorskim dla każdego mieszkania, suszarnią, wózkownią oraz pomieszczeniem na rowery – powiedziała nam Magdalena Kwiatkowska, prezes BTBS.

Katarzyna Peszyńska, która dzisiaj odebrała klucze do mieszkania z numerem 7, była zaskoczona, gdy przed tygodniem dowiedziała się, że stanie się właścicielką mieszkania w tak uroczystych okolicznościach. Bo dzisiaj, w tej tak ważnej dla niej chwili życia towarzyszyły jej władze miasta, z zastępcą prezydenta Iwoną Waszkiewicz, przedstawiciele Rady Miasta Bydgoszczy, przedstawiciele wykonawców, spółdzielni, banku oraz bydgoskich mediów.

Chciałabym w tej uroczystej chwili podkreślić – powiedziała tuż przed wręczeniem klucza Iwona Waszkiewicz – że BTBS jest naszą chlubą. Mieszkania BTBS cieszą się dużą popularnością wśród bydgoszczan.

Rzeczywiście najmem zainteresowanych jest już ponad 3,5 tys. osób. To nie koniec inwestycji BTBS na ul. Bortnowskiego – trwa budowa kolejnego bloku, która ma zakończyć się w 2018 roku. Nowy budynek, w który mieścić się będzie 44 mieszkań powstaje już na ul. Wyzwolenia 69. W planach jest także budowa wielorodzinnego budynku przy ul. Młyńskiej 2A, a także u zbiegu ulic Zygmunta Augusta i Rycerskiej, a także przy ul. Swarzewskiej.

A w budynku wielorodzinnym, 5-kondygnacyjnym, niepodpiwniczonym przy ul. Generała Bortnowskiego 3B wybudowano 22 mieszkania. Obiekt zaprojektowano w technologii tradycyjnej.

W kuchniach zamontowano kuchenki elektryczne. Wentylacja grawitacyjna mieszkań jest dodatkowo wspomagana mechanicznie – tzw. wentylacją hybrydową.

Mieszkania wyposażone są we wszystkie standardowe instalacje wewnętrzne oraz
w pełnym zakresie wykończone – „pod klucz”. Wszystkie media są opomiarowane indywidualnie dla każdego mieszkania.

Zagospodarowanie terenu wokół budynku obejmuje: utwardzone drogi, chodniki, miejsca parkingowe, plac zabaw dla dzieci, atrakcyjną niską i wysoką zieleń oraz oświetlenie zewnętrzne terenu lampami energooszczędnymi.

BTBS jest jednym z największych towarzystw budownictwa społecznego w Polsce. W czasie 20 lat działalności Towarzystwo wybudowało 1266 mieszkania na wynajem, korzystając z preferencyjnych kredytów Banku Gospodarstwa Krajowego, z finansowym udziałem Miasta Bydgoszczy i partycypacją w kosztach budowy przyszłych najemców.


Powiązane treści