Bydgoszcz
3C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 4 • L 3
6C
Nd
6C
Pon
5C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWynajmowali mieszkanie na Błoniu. Trzymali w nim amfetaminę
policja Bydgoszcz
26.06.2018 | 13:58

Wynajmowali mieszkanie na Błoniu. Trzymali w nim amfetaminę

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn wynajmujących mieszkanie na Błoniu.

Fot. archiwum

Kryminalni z komisariatu na bydgoskich Wyżynach zatrzymali dwóch mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową. Tym razem w ręce policjantów trafił 21-latek i jego o trzy lata starszy kolega, którzy w wynajmowanych pokojach mieli amfetaminę. 

Działania policjantów z wydziału kryminalnego komisariatu na Wyżynach doprowadziły wczoraj (25.06.2018) do zatrzymania 21- i 24-latka podejrzanych o posiadanie narkotyków. Wszystko zaczęło się od ustaleń, iż w jednym z mieszkań na Błoniu młodzi mężczyźni mają przechowywać substancje zabronione. Kiedy policjanci pojechali na miejsce, okazało się, że mieszkanie to wynajmuje kilka osób. Kryminalni szybko ustalili, które z nich mają związek z narkotykami i po przedstawieniu powodu wizyty przystąpili do przeszukania zajmowanych przez nich pokoi.

Ujawnili tam biały proszek w woreczkach foliowych i innych opakowaniach. Wstępnie przeprowadzone badanie narkotesterem wykazało, że 21-latek posiadał ponad 20 gramów amfetaminy, a jego o trzy lata starszy kolega ponad 8 gramów. Ponadto potwierdziło się, że jest on poszukiwany listem gończym do odbycia kary łącznej 1,5 roku pozbawienia wolności za różne przestępstwa, w tym także te z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, za co może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści