Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wynieśli ze sklepu kilkadziesiąt opakowań… kawy. Złodzieje usłyszeli zarzuty

Dodano: 19.11.2022 | 20:15

Na zdjęciu: Policjanci złapali złodziei kawy.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Z karą więzienia muszą liczyć się czterej amatorzy kawy, którzy ukradli z marketu kilkadziesiąt opakowań tego produktu. 

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (15 listopada) we Włocławku. Około godziny 12:20 mundurowi otrzymali zgłoszenie o kradzieży do jakiej doszło w markecie na os. Kazimierza Wielkiego. Wynikało z niego, że kilka minut przed południem do sklepu weszło czterech mężczyzn, którzy następnie wynieśli stamtąd kartony z opakowaniami kawy, nie płacąc za nie.

Mundurowi ustalili rysopisy złodziei, a następnie rozpoczęli ich poszukiwania. Szybko znaleźli wszystkich czterech sprawców, zatrzymali ich i przewieźli ich do komendy. Następnego dnia 55 i 43-latek oraz dwaj 39-latkowie usłyszeli zarzuty kradzieży. Jeden z 39-latków odpowie za przestępstwo dokonane w dniu wpłynięcia zgłoszenia, kiedy to on i wspólnicy wynieśli ze sklepu kilkadziesiąt opakowań kawy o wartości ponad 1200 złotych. Pozostała trójka usłyszała również zarzut kradzieży jakiej dopuścili się dzień wcześniej w godzinach wieczornych. Wówczas ukradli z tego samego sklepu kawę o wartości ponad 500 zł.

Za powyższe przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, jednak 43-latkowi grozi nawet do 7 i pół roku więzienia, gdyż działał w tzw. recydywie.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Wołodymyr Zelenski ukrywa się w Bydgoszczy? Rosjanie kolportują fake newsa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments