Bydgoszcz
11C
Opady
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 11 • L 10
11C
Sr
10C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleWypadek auta osobowego i autobusu z Ukraińcami w regionie. Dwie osoby poszkodowane [ZDJĘCIA]
8-09-2019_ wypadek, ul. Toruńska Włocławek - KMP Włocławek
09.09.2019 | 01:05

Wypadek auta osobowego i autobusu z Ukraińcami w regionie. Dwie osoby poszkodowane [ZDJĘCIA]

Przyczyny wypadku ustalają policjanci.

Na zdjęciu: Do zderzenia samochodu osobowego i autobusu doszło na ul. Toruńskiej we Włocławku.

Fot. KMP Włocławek

Policjanci z Włocławka wyjaśniają dokładne przyczyny wypadku samochodu osobowego z autobusem rejsowym, do którego doszło w niedzielę.

Do wypadku doszło przy ul. Toruńskiej. Informacja o zdarzeniu do włocławskich służb ratunkowych wpłynęła tuż po godzinie dziesiątej. Policjanci poinformowali o pierwszych, wstępnych przyczynach zderzenia pojazdów.

– 55-letni kierujący autobusem, jadąc w stronę Torunia, zauważył przed sobą dwa pojazdy osobowe, które zatrzymały się na przejściu dla pieszych. Chcąc uniknąć wjechania w stojące pojazdy, zaczął hamować i stracił panowanie nad autobusem – mówi st. sierż. Tomasz Tomaszewski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku. Jak zaznacza, manewr przeprowadzony przez 55-latka spowodował, że autobus zjechał na pas zieleni oddzielający jezdnię i lekko uderzył jeden z pojazdów stojących przed przejściem dla pieszych. – Dalej autobus wjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w volkswagena poruszającego się w stronę centrum Włocławka – dodaje st. sierż. Tomaszewski.

W wyniku zderzenia, do szpitala zostały zabrane dwie osoby. To 30-latka, która kierowała samochodem osobowym oraz mężczyzna, który w pojeździe siedział na fotelu pasażera. Policjanci informują, że w autobusie znajdowało się 21 pasażerów oraz dwóch kierowców. Dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP poinformował w komunikacie, że pasażerowie autokaru byli obywatelami Ukrainy. Jednocześnie wiadomo, że nikt z nich nie ucierpiał, zaś 55-latek, kierujący autobusem został przez policjantów zatrzymany do czasu wyjaśnienia dokładnych przyczyn zdarzenia. – Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że był on trzeźwy – precyzuje przedstawiciel biura prasowego włocławskiej policji. 21 pasażerów udało się potem w dalszą podróż drugim autokarem, który został podstawiony przez przewoźnika.

DK91 w miejscu wypadku była zablokowana przez przeszło cztery godziny. Dokładne przyczyny zdarzenia wyjaśniać będą teraz włocławscy policjanci, którzy prowadzą dochodzenie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści