Bydgoszcz
1C
Słonecznie
71% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pt
6C
Sob
7C
Nd
6C
Pon
5C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleWypadek ciężarówki przewożącej groźną substancję. Jedna osoba poszkodowana
wypadek Bydgoszcz
20.11.2018 | 11:51

Wypadek ciężarówki przewożącej groźną substancję. Jedna osoba poszkodowana

Informacja o wypadku wpłynęła do włocławskich strażaków tuż przed godziną 8:00.

Na zdjęciu: Do wypadku doszło na 216 kilometrze autostrady A1.

Fot. Maciej Rejment

Jedna osoba została ranna w wypadku ciężarówki na autostradzie A1 niedaleko Kowala.

Informacja o wypadku wpłynęła do włocławskiej straży pożarnej tuż po godzinie 8:00. Do zdarzenia doszło na 216 kilometrze autostrady A1 w miejscowości Dąbrówka (gmina Kowal, powiat włocławski) na pasie jezdni w kierunku Łodzi.

– Ciężarówka przewoziła silnie żrącą substancję podchloryn sodu – informuje Marcin Jaworski z włocławskiej straży pożarnej. Wskutek zdarzenia, cysterna przewróciła się i zablokowała oba pasy ruchu. Nie doszło do rozszczelnienia substancji, która zostanie przepompowana do drugiej cysterny, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba. – To kierowca ciężarówki, który najprawdopodobniej ma złamany obojczyk – dodaje rzecznik włocławskich strażaków. Na miejscu wypadku pracowało sześć zastępów straży pożarnej, w tym jednostka ratownictwa chemicznego oraz grupa operacyjna z komendy wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Autostrada A1 w kierunku Łodzi (od węzła w Kowalu do węzła w kierunku Kutna) cały czas jest zablokowana. Jak się dowiedzieliśmy, cały czas prowadzone są próby, aby podnieść pojazd ciężarowy na koła.


Powiązane treści