Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 8 • L 6
14C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleWypadek ciężarówki przewożącej groźną substancję. Jedna osoba poszkodowana
wypadek Bydgoszcz
20.11.2018 | 11:51

Wypadek ciężarówki przewożącej groźną substancję. Jedna osoba poszkodowana

Informacja o wypadku wpłynęła do włocławskich strażaków tuż przed godziną 8:00.

Na zdjęciu: Do wypadku doszło na 216 kilometrze autostrady A1.

Fot. Maciej Rejment

Jedna osoba została ranna w wypadku ciężarówki na autostradzie A1 niedaleko Kowala.

Informacja o wypadku wpłynęła do włocławskiej straży pożarnej tuż po godzinie 8:00. Do zdarzenia doszło na 216 kilometrze autostrady A1 w miejscowości Dąbrówka (gmina Kowal, powiat włocławski) na pasie jezdni w kierunku Łodzi.

– Ciężarówka przewoziła silnie żrącą substancję podchloryn sodu – informuje Marcin Jaworski z włocławskiej straży pożarnej. Wskutek zdarzenia, cysterna przewróciła się i zablokowała oba pasy ruchu. Nie doszło do rozszczelnienia substancji, która zostanie przepompowana do drugiej cysterny, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba. – To kierowca ciężarówki, który najprawdopodobniej ma złamany obojczyk – dodaje rzecznik włocławskich strażaków. Na miejscu wypadku pracowało sześć zastępów straży pożarnej, w tym jednostka ratownictwa chemicznego oraz grupa operacyjna z komendy wojewódzkiej PSP w Toruniu.

Autostrada A1 w kierunku Łodzi (od węzła w Kowalu do węzła w kierunku Kutna) cały czas jest zablokowana. Jak się dowiedzieliśmy, cały czas prowadzone są próby, aby podnieść pojazd ciężarowy na koła.


Powiązane treści