Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 12 • L 10
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
11C
Nd
15C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWypadek pod Stryszkiem: Nic nie jest pewne…
11.04.2016 | 15:46

Wypadek pod Stryszkiem: Nic nie jest pewne…

Jeszcze sporo czasu upłynie, zanim uda się dojść do całej prawdy o tej tragedii...

Na zdjęciu: ...oby już żaden krzyż nie musiał stanąć przy trasie Bydgoszcz-Stryszek...

Fot. Stanisław Gazda

W sprawie tragicznego wypadku w Stryszku nic nie jest pewne, poza jednym – zginęła 23-letnia Klaudia H. Dziś o godzinie 14.30 na cmentarzu przy ul. Wiślanej odbył się jej pogrzeb.

Co prawda akta sprawy trafiły już do prokuratora nadzorującego sprawę, jednak wciąż są tam dane niekompletne, nie pozwalające nawet na wysnucie jakichkolwiek wniosków. Tymczasem niektóre media, nie ważne że w tytule postawiony został pytajnik, sugerowały, że przyczyną wypadku mogły być narkotyki.

Szczupłość i niekompletność materiałów dowodowych wyklucza postawienie zarzutów, więc nikt ich jeszcze nie usłyszał. Nie można też jednoznacznie stwierdzić, że sprawcą wypadku był 29-letni kierowca Audi S8, którym podróżowała tragicznie zmarła 23-latka. Zwłaszcza, że jak się okazuje, zeznania świadków, co do tego, którym pasem drogi jechało audi, są rozbieżne. Kierowca audi, po wstępnym przesłuchaniu w charakterze świadka i przebadaniu na obecność alkoholu oraz narkotyków, z uwagi na ich niestwierdzenie, został po kilku godzinach zwolniony z aresztu.

W żadnym razie nie można, na chwilę obecną, łączyć z przyczyną wypadku znalezionych w pobliżu audi 5 woreczków strunowych z białym proszkiem i sugerować, iż postępowanie prowadzone będzie w związku z naruszeniem przepisów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Nie wiadomo jeszcze ani co zawierały woreczki, ani co było ich zawartością, ani też do kogo należały. Śledztwo jest prowadzone w kierunku spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Wraz z przybywaniem wiadomości, pojawia się też coraz więcej znaków zapytania. Trzeba więc będzie ponownie przesłuchać zarówno uczestników tragicznego zdarzenia, jak też jego świadków. Konieczne będzie powołanie nowych biegłych, a następnie przeprowadzenie rekonstrukcji zdarzenia i wizji lokalnej na miejscu wypadku. Istotne znaczenie będzie też miało dostarczenie wyników badań białej substancji ze strunowych woreczków i szczegółowa analiza wyników sekcji zwłok. Dopiero wówczas będzie można cokolwiek domniemywać.


Powiązane treści