[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wypadek podczas pokazu w Family Parku. Dwie dziewczynki poparzone

Dodano: 29.11.2022 | 13:09

Na zdjęciu: W Family Parku doszło do wypadku.

Fot. Maciej Rejment

Podczas imprezy dla dzieci z eksperymentami chemicznymi w Family Parku doszło do poważnego wypadku. Dwie 9-latki zostały poparzone, a włosy jednej z nich zajęły się ogniem.

Sytuacja miała miejsce w sobotę, 26 listopada, około godziny 18. Na terenie parku rozrywki odbywała się oddzielna impreza, w której uczestniczyła grupa dzieci. Jedną z atrakcji był pokaz eksperymentu chemicznego, nadzorowanego przez animatora.

Jak wynika z relacji, w pewnym momencie doszło do wybuchu substancji, w efekcie czego włosy jednej z dziewczynek zostały podpalone. Na miejsce zostały wezwane służby ratownicze oraz policja.

Jedna z poszkodowanych została przewieziona karetką do szpitala, natomiast rodzice drugiej, zawieźli ja tam swoim prywatnym samochodem.

– W sprawie są prowadzone czynności wyjaśniające – mówi kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy. Na miejscu policja dokonała oględzin i zabezpieczyła materiały filmowe z kamer znajdujących się w obiekcie. Całe postępowanie nadzoruje prokurator.

– Dokładne przyczyny tego zdarzenia będą one ustalane w toku śledztwa. – dodaje Kowalska. Wiadomo, że zdarzenie badane jest pod kątem art.160 kodeksu karnego dotyczącego bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia, ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia. Jeśli zdarzenie jest nieumyślne, prawo przewiduje w tym przypadku karę roku więzienia, ograniczenie wolności lub grzywnę.

Mimo kilku prób nie udało nam się dziś skontaktować z dyrektorem bydgoskiego Family Parku, Szymonem Paprockim. Wczoraj w rozmowie z Gazetą Wyborczą powiedział on jednak, że to pierwszy taki przypadek w 18-letniej historii placówki. – Jesteśmy szalenie poruszeni tym, co się stało. Robimy wszystko, by wyjaśnić przyczyny, ściśle współpracujemy z policją. Wiem, że żadne słowa wypowiedziane przeze mnie, nawet najgłębsza empatia, na którą mnie stać, bo jako dziecko też doświadczyłem poparzenia, nie wyrazi emocji, które przeżywają właśnie rodzice.”

Wypadek podczas pokazu w Family Parku. Dwie dziewczynki poparzone
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ada
Ada
1 miesiąc temu

O matko, a ja tyle razy podczas urodzinek syna miałam pełne zaufanie do tych eksperymentów i animatorów. Jednak nie było to do końca tak bezpieczne jak zapewniają. Smutne