Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Auto dostawcze uderzyło w drzewo. Kierowca chciał uniknąć zderzenia z dzikami [ZDJĘCIA]

Dodano: 29.04.2022 | 09:42

Na zdjęciu: Do wypadku w Witowie doszło w czwartkowe popołudnie.

Fot. KPP Radziejów

Do groźnego wypadku doszło w czwartkowe (28 kwietnia) przedpołudnie w powiecie radziejowskim, gdzie kierowca auta dostawczego, chcąc uniknąć zderzenia z dzikami, uderzył w drzewo. – Wybiegająca na drogę zwierzyna może być bardzo dużym zagrożeniem – mówią funkcjonariusze.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Witowo w powiecie radziejowskim, a informacja do służb wpłynęła tuż przed godziną dwunastą. Pracujący na miejscu funkcjonariusze z radziejowskiej drogówki poinformowali o pierwszych, wstępnych ustaleniach. – Kierujący dostawczym renault 28-latek, chciał uniknąć zderzenia ze stadem dzików, które nagle wybiegły na drogę. Próbując ominąć zwierzynę, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo – mówi asp. sztab. Marcin Krasucki z zespołu prasowego radziejowskiej policji.

Jak wynika, mężczyzna jechał sam i karetką pogotowia ratunkowego przewieziono go do szpitala, gdzie będzie przechodzić szczegółowe badania. Policjanci apelują do kierowców, aby zachować ostrożność w czasie jazdy, zwłaszcza w okolicach lasów, w których żyją dzikie zwierzęta. – Każdy kierowca powinien pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i zwracaniu uwagi na znaki, które informują go o niebezpieczeństwie. Wybiegająca na drogę zwierzyna może być bardzo dużym zagrożeniem – mówią mundurowi.

 

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments