Wypadek skody na drodze gminnej. Kierowca auta był pijany
Dodano: 16.07.2023 | 11:47Na zdjęciu: Do wypadku na drodze gminnej między Puszczą i Zabartowem doszło w nocy z czwartku na piątek.
Fot. KPP Sępólno Krajeńskie
Dwoje osiemnastolatków zostało rannych w wypadku na drodze gminnej w powiecie sępoleńskim. Policjanci poinformowali właśnie, że kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jednocześnie kierował skodą, będąc pod wpływem alkoholu.
Jak już informowaliśmy, do wypadku na odcinku drogi gminnej 02017C (droga Puszcza – Zabartowo), na wysokości miejscowości Puszcza doszło w nocy z czwartku na piątek (13/14 lipca). Tam roztrzaskała się osobowa skoda, a dwie osoby trzeba było wydobyć z wraku za pomocą narzędzi hydraulicznych, po czym następnie przetransportowano je do szpitala w Bydgoszczy.
Na miejscu wypadku pracowali policjanci z pionu ruchu drogowego sępoleńskiej komendy i poinformowali właśnie o pierwszych, wstępnych ustaleniach. Wynika z nich, że skodą podróżowało dwoje osiemnastolatków: kierowca oraz pasażerka. W pewnym momencie, kierowca auta na łuku drogi stracił nad nim panowanie, po czym uderzył w przydrożne drzewo. – Wstępne badanie trzeźwości wykonane przez mundurowych, wykazało obecność w organizmie 18-latka alkoholu – informują funkcjonariusze, ale nie precyzują, jak wysokie było stężenie alkoholu w organizmie kierowcy. To będzie wiadomo po szczegółowych wynikach badań mężczyzny, od którego pobrana została krew.
Jak się okazuje, 18-latek miał także orzeczony sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wiadomo, że za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości grozi do dwóch lat za kratkami, a za złamanie sądowego zakazu – do pięciu lat.
- PILNE: Odwołane sparingi ABRAMCZYK Polonii ze Stalą Gorzów! - 20 marca 2025
- Siatkarki Pałacu w play-off Tauron Ligi. Już w piątek zagrają w Łodzi - 19 marca 2025
- ABRAMCZYK Polonia zaprezentuje się kibicom. W sobotę pierwszy sparing - 18 marca 2025