Bydgoszcz
11C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 11 • L 11
7C
Nd
8C
Pon
8C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWypadek z udziałem autobusu miejskiego. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
Wnętrze autobusu - LG
13.10.2017 | 11:41

Wypadek z udziałem autobusu miejskiego. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]

Na zdjęciu: Osoby podróżujące autobusem nie ucierpiały w zdarzeniu.

Fot. LG / archiwum

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątkowe przedpołudnie na ulicy Inowrocławskiej. Autobus linii 89 zderzył się z samochodem osobowym. 

Informacja o zdarzeniu dotarła do Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy o godzinie 10:16. Na miejscu pojawili się strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. Jedna z osób znajdujących się w samochodzie osobowym została przewieziona do szpitala.

Ruch w pobliżu miejsca zdarzenia był przez pewien czas znacznie utrudniony. Autobusy linii nr 89, 64 i 69 kursowały z pominięciem przystanków Inowrocławska/Zajezdnia i Inowrocławska/Skorupki w obydwu kierunkach. Jednak już pojazdy wróciły na swoje stałe trasy.

AKTUALIZACJA

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że sprawcą jest kierowca autobusu. – Mężczyzna przyznał się, że zasnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z renault clio – informuje podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. Do szpitala trafiła kobieta prowadząca samochód osobowy. Pasażerom autobusu nic się nie stało.

Na miejscu wciąż pracują policjanci, a ruch w pobliżu ulic Inowrocławskiej i Bielickiej odbywa się wahadłowo.


Powiązane treści