Bydgoszcz
6C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 8km/h ESE
H 7 • L 6
2C
Sob
2C
Nd
3C
Pon
6C
Wt
8C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWypadek z udziałem autobusu miejskiego. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]
Wnętrze autobusu - LG
13.10.2017 | 11:41

Wypadek z udziałem autobusu miejskiego. Jedna osoba trafiła do szpitala [AKTUALIZACJA]

Na zdjęciu: Osoby podróżujące autobusem nie ucierpiały w zdarzeniu.

Fot. LG / archiwum

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątkowe przedpołudnie na ulicy Inowrocławskiej. Autobus linii 89 zderzył się z samochodem osobowym. 

Informacja o zdarzeniu dotarła do Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy o godzinie 10:16. Na miejscu pojawili się strażacy, policjanci i ratownicy medyczni. Jedna z osób znajdujących się w samochodzie osobowym została przewieziona do szpitala.

Ruch w pobliżu miejsca zdarzenia był przez pewien czas znacznie utrudniony. Autobusy linii nr 89, 64 i 69 kursowały z pominięciem przystanków Inowrocławska/Zajezdnia i Inowrocławska/Skorupki w obydwu kierunkach. Jednak już pojazdy wróciły na swoje stałe trasy.

AKTUALIZACJA

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że sprawcą jest kierowca autobusu. – Mężczyzna przyznał się, że zasnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z renault clio – informuje podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. Do szpitala trafiła kobieta prowadząca samochód osobowy. Pasażerom autobusu nic się nie stało.

Na miejscu wciąż pracują policjanci, a ruch w pobliżu ulic Inowrocławskiej i Bielickiej odbywa się wahadłowo.


Powiązane treści