Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
60% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 19 • L 16
14C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
8C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWypadki, ofiary śmiertelne i pijani kierowcy. Policjanci podsumowali długi weekend
19.06.2017 | 17:16

Wypadki, ofiary śmiertelne i pijani kierowcy. Policjanci podsumowali długi weekend

Nad bezpieczeństwem osób podróżujących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego czuwało ponad 3000 policjantów.

Na zdjęciu: Policjanci sprawdzali między innymi trzeźwość kierowców.

Fot. KWP w Bydgoszczy / archiwu

Wraz z końcem niedzieli zakończyły się policyjne działania pod nazwą „Bezpieczny weekend – Boże Ciało”. Na drogach w Kujawsko-Pomorskiem nie obyło się bez wypadków oraz zatrzymań nietrzeźwych kierowców.

Akcja rozpoczęła się w środę o godzinie 14:00. Od tego czasu nad bezpieczeństwem osób podróżujących na terenie województwa kujawsko-pomorskiego czuwało ponad 3000 policjantów. – Funkcjonariusze reagowali na wykroczenia szczególnie niebezpieczne tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie. Eliminowali z ruchu osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Sprawdzali także, czy podróżujące autem osoby korzystają z pasów bezpieczeństwa, czy dzieci przewożone są w fotelikach i czy ilość osób zgodna jest z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym. Kontrolowali również stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia – informuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

W trakcie akcji na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 19 wypadków oraz 330 kolizji. W trakcie zdarzeń drogowych zginęły 3 osoby, a 22 zostały ranne. Ponadto zatrzymano 86 pijanych kierowców.


Powiązane treści