Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
59% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 16 • L 14
16C
Wt
18C
Sr
16C
Czw
14C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleŚnieżyca w regionie. Wypadki, połamane drzewa i problemy komunikacji miejskiej
pług, droga, śnieg, zima - gddkia
19.01.2018 | 11:28

Śnieżyca w regionie. Wypadki, połamane drzewa i problemy komunikacji miejskiej

W tej chwili wszystkie drogi krajowe w województwie są przejezdne.

Na zdjęciu: Drogowcy porządkują sytuację na drogach po wczorajszej zamieci.

Fot. Tomasz Okoński/GDDKiA

Wiatr i intensywne opady śniegu, które przeszły nad województwem kujawsko-pomorskim, znacznie utrudniły ruch na drogach w regionie. Drogowcy i strażacy przedstawili pierwsze podsumowania pracy w ostatnich godzinach

Od północy do teraz mieliśmy jedenaście interwencji w związku z wiatrołomami – informuje dyżurny bydgoskich strażaków. Jedno z powalonych drzew było powodem porannych utrudnień w komunikacji miejskiej. Po godz. 5 autobusy linii 54 kursowały na skróconej trasie  do pętli Piaski. Obecnie ruch na Smukałę odbywa się już zgodnie z rozkładem jazdy.

Intensywne opady śniegu i wynikające z nich trudne warunki na drogach dały się we znaki zwłaszcza kierowcom samochód ciężarowych. Tiry miały problemy na wzniesień w okolicach Cotonia (DK5), Strzelewa i Lubicza (DK10) oraz Buszkowa (DK25).

W nocy na krajowej szesnastce w miejscowości Kłódka w powiecie grudziądzkim ciężarówka wypadła z drogi  i oparła się o drzewa nad rzeką Osą. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało. Do szpitala na obserwację trafił za to kierowca audi a6, który brał udział w porannym wypadku na ul. Pileckiego w Bydgoszczy.

W tej chwili wszystkie drogi krajowe w województwie są przejezdne. – Nawierzchnia jest czarna, mokra, miejscami występuje błoto pośniegowe. Do pracy wysłano 80 pługów i solarek – poinformował w piątek rano Tomasz Okoński, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Powiązane treści