Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 4 • L 3
9C
Wt
10C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWypił piwo i rzucił butelką w samochód należący do…policjanta
08.03.2017 | 15:49

Wypił piwo i rzucił butelką w samochód należący do…policjanta

Miał "koleś" pecha...

Na zdjęciu: Sprawca rzutu butelką został natychmiast zatrzymany i przewieziony do komisariatu policji.

Fot. policja

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się nietrzeźwy 25-latek, który idąc chodnikiem pił piwo, a gdy alkohol się skończył rzucił butelką w stojące na jezdni samochody. Jeden z nich uszkodził powodując straty w wysokości 2 tysięcy złotych.

Do opisywanego zdarzenia doszło wczoraj (07.03.2017) po godzinie 12.00 przy zbiegu ulic szubińskiej i Połtyna w Bydgoszczy. Wówczas policjant z bydgoskiego Błonia, będący poza służbą, jechał wspomnianą ulicą swoim oplem vectra. Z uwagi na utrudnienia w ruchu w tym miejscu, czekał na możliwość przejazdu. W pewnym momencie zobaczył mężczyznę idącego chodnikiem, który rzuca szklaną butelką po piwie w kierunku stojących na jezdni aut. W tym momencie butelka trafiła w jego pojazd. Policjant natychmiast wysiał z samochodu i zatrzymał sprawcę, a następnie przekazał go policjantom Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy, którzy nieopodal wykonywali czynności w związku z kolizją drogową.

25-latek został zatrzymany. Mundurowi sprawdzili jego trzeźwość. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za zniszczenie mienia, ale również za spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym. Za zniszczenie mienia może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści