[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wypłynęli na połów ryb. Z jeziora wyłowiono ciała dwóch mężczyzn

Dodano: 24.08.2021 | 18:03

Na zdjęciu: W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli także m.in. ratownicy z Nadgoplańskiego WOPR.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Tragiczny finał poszukiwań mężczyzn, którzy wypłynęli na połów ryb. W niedzielny (22 sierpnia) poranek, z wody wyłowiono ciało 26-latka.

Do tragedii doszło w minioną środę (18 sierpnia). Policjanci otrzymali zgłoszenie, że we wtorek wieczorem, łódką na połów ryb wypłynął 31-letni mężczyzna. – Od tamtego momentu nie nawiązał kontaktu z najbliższymi – mówi st. asp. Tomasz Bartecki z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie.

Po kilkunastogodzinnej akcji, w pewnym momencie zauważono łódkę płynącą dnem do góry w pobliżu znajdujących się zarośli, a nurkowie wyłowili z wody ciało 31-latka. – Znalezione zostały także rzeczy osobiste mężczyzny – relacjonują funkcjonariusze, którzy otrzymali informację, że tą samą łódką wypłynąć miał również drugi z mężczyzn, 26-latek.

Akcję poszukiwawczą prowadzili policjanci, strażacy oraz ratownicy z Nadgoplańskiego WOPR. – Do naszej dyspozycji były m.in. cztery łodzie, trzy sonary, zaangażowani byli także płetwonurkowie – słyszymy od służb. Ratownicy precyzują, że poszukiwania drugiego z mężczyzn prowadzone były przez cztery dni do późnych godzin, niestety ich finał był tragiczny. W niedzielę (22.08), poinformowano o odnalezieniu zwłok 26-latka. Ciało z wody zostało wyłowione kwadrans przed godziną ósmą rano przez strażaków z OSP w Strzelnie.

Okoliczności tragedii ustali śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratury. Ciała mężczyzn zostały zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji zwłok.

Wypłynęli na połów ryb. Z jeziora wyłowiono ciała dwóch mężczyzn
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments