Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wyrok w procesie po wypadku na Chemicznej. Zginął w nim młody student z Ukrainy

Dodano: 08.07.2022 | 10:45

Na zdjęciu: Do wypadku przy ul. Chemicznej, w którym zginął młody Ukrainiec, doszło pod koniec sierpnia ubiegłego roku.

Fot. Pomoc Drogowa Krystian Andruszczenko / archiwum

Jest wyrok w procesie po śmiertelnym wypadku, do którego w sierpniu ubiegłego roku doszło na ul. Chemicznej, a w którym zginął młody mężczyzna z Ukrainy.

Do tragedii doszło 26 sierpnia 2021 r., około godziny 6:30 na ul. Chemicznej. Młody Ukrainiec szedł poboczem i został potrącony przez kierującego daewoo lanosem, który stracił na łuku drogi panowanie nad pojazdem. Auto potrąciło pieszego, który następnie zmarł po przeprowadzonej reanimacji, a pojazd uderzył jeszcze w ogrodzenie pobliskich ogródków działkowych.

20-latkowi śledczy z nadzorującej postępowanie w tej sprawie Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe postawili zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna, zarówno w toku śledztwa, jak i na rozprawie przyznał się do winy i – jak słyszeliśmy w prokuraturze – był załamany, a także wyraził skruchę z powodu zdarzenia.

W sądzie zapadł wyrok w tej sprawie. Oskarżony usłyszał wyrok roku pozbawienia wolności, dwuletniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, musi też zapłacić rodzinie zmarłego zadośćuczynienie w wysokości 50 tysięcy złotych.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments