7C
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 7 • L 6
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWyrównana gra całej drużyny kluczem do wygranej. Oceny po meczu Enea Astoria – Hydrotruck Radom
astoria bydgoszcz
03.03.2020 | 09:30

Na zdjęciu: Koszykarze Enea Astorii pokoknali w niedzielę Hydrotruck Radom.

Bydgoscy koszykarze w niedzielę odnieśli swoje czwarte zwycięstwo przed własną publicznością w sezonie 2019/2020. “Asta” doskonale prezentowała się w obronie oraz narzuciła rywalom swój styl gry i ostatecznie wygrała 80:66. Oto oceny za to spotkanie.

Obwodowi:

A.J.Walton (14pkt, 4zb., 6as.) – ocena 7,5.
Kolejne solidne spotkanie amerykańskiego rozgrywającego “Asty”. Brylował szczególnie w pierwszej kwarcie, gdzie po pięciu minutach gry miał na swoim koncie, aż 8 “oczek”. Jak zwykle zrobił swoje w obronie, a także nie zapominał o kreowaniu kolegów z drużyny. Walton ograniczył także faule i lepiej selekcjonuje swoje akcje, co z pewnością cieszy trenera Gronka.

Marcin Nowakowski (2pkt, 2zb., 6as) – ocena 6,5
Dość cichy występ rezerwowej “jedynki” Astorii. Nowakowski nie zaprezentował tym razem kibicom szalonych rajdów czy też efektownych podań. Raczej skupił się na konsekwentnym, realizowaniu założeń taktycznych, co wychodziło mu bardzo poprawnie. Podobnie jak cała drużyna rozegrał dobrą partię po bronionej stronie parkietu.

Jaren Sina (5 pkt, 3zb.) – ocena 5,5.
Swoje dwa celne rzuty trafił w końcówce meczu, gdzie wynik był już raczej rozstrzygnięty. Niemniej dobrze, że Sina nareszcie trafił coś z gry i kibice w Bydgoszczy na pewno mają nadzieję, że w kolejnych meczach pokaże jeszcze więcej. Na tę chwilę wciąż brakuje jakiegoś błysku, do tego jest dość wolny i jak na obwodowego nie zachwyca kozłem.

Michał Chyliński (14 pkt, 3zb., 3/5 za trzy) – ocena 7,5.
Dobra robota w wykonaniu kapitana. Wspólnie z Waltonem byli najlepszymi punktującymi w ekipie beniaminka. “Chylu” w swoim stylu wychodził na wolną pozycję i trafiał na dobrej skuteczności. Miał trochę problemów z dobrze dysponowanym Rodem Camphorem, jednakże występ zdecydowanie na plus.

Michał Aleksandrowicz (8pkt, 3zb, 2as) – ocena 7.
Popularny “Panda” dał świetną zmianę z ławki. W drugiej kwarcie, kiedy Astoria absolutnie zdominowała radomian, Aleksandrowicz rozgrywał kapitalny fragment meczu. Trafiał za trzy z niekoniecznie czystych pozycji, do tego ciężko pracował w defensywie i przydawał się pod obydwoma koszami. Dobra forma tego doświadczonego zawodnika jest bardzo potrzebna całej ekipie “Asty”.

Kris Clyburn (10 pkt, 4zb., 2as.) – ocena 6.
Jak przystało na młodego, niedoświadczonego gracza po eksplozji formy w Zielonej Górze w meczu z Hydrotruckiem przyszedł czas na nieco słabszy występ. Kris zagrał na kiepskiej 33- procentowej skuteczności i ewidentnie nie mógł znaleźć sobie miejsca na boisku. Na plus kilka ładnych wejść pod kosz.

Mateusz Zębski (7pkt, 11zb., 5as.) ocena 7.
Kolejny dzień w pracy Mateusza Zębskiego. Ten 27-latek zachowując odpowiednie proporcje, jest dla Astorii kimś takim jak Draymond Green był dla Golden State Warriors w ich mistrzowskich sezonach. Zębski spaja cały zespół. Gdy potrzeba strzelca – punktuje, gdy drużyna potrzebuje, aby kreował grę – robi to. Myślę, że nikt nie wyobraża sobie zespołu bez Mateusza w składzie.

Zobacz, co powiedział Mateusz Zębski po meczu Enea Astoria Bydgoszcz – Hydrotruck Radom

Michał Nowakowski (3 pkt, 1/6 z gry) – ocena 3.
Słaby występ doświadczonego silnego – skrzydłowego Astorii. Był aktywny, szukał sobie otwartej pozycji, jednakże brakowało odpowiedniej decyzyjności oraz skuteczności. Od zawodnika, który w tym sezonie potrafił notować występy w okolicach dwudziestu punktów oczekuje się zdecydowanie więcej.

Dorian Szyttenholm – bez oceny
Spędził na parkiecie niecałe dwie minuty i zdążył w tym czasie spudłować dwa rzuty wolne oraz rzut z gry.

Centrzy:

Adam Kemp (4pkt, 6zb.) – ocena 6
Miał dużo roboty z agresywnie grającym Adrianem Boguckim, z którym kiepsko sobie radził. Wobec świetnej gry Frąckiewicza spędził na parkiecie nieco ponad dwadzieścia minut. Nie miał też tylu okazji do ponowień, ponieważ skuteczni byli jego koledzy z innych pozycji. Zaliczył jeden bardzo efektowny blok.

Łukasz Frąckiewicz (13 pkt, 4zb.) – ocena 8 – GRACZ MECZU
Energię, jaką za każdym razem wnosi na boisko Frąckiewicz, można by rozłożyć na większość rezerwowych centrów w EBL, a i tak trochę by zostało. Z biegiem sezonu pojęcie “odpuszczenie walki o zbiórkę” staje się dla niego coraz bardziej obce. “Frącek” wymusił w meczu z radomianami aż 6 przewinień, stawiał dobre zasłony i był aktywny na pick’n’rollu. Do podciągnięcia pozostają rzuty osobiste, co nie zmienia faktu, że bydgoszczanin zasłużył na miano zawodnika spotkania.