Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleWyrwali kobiecie torebkę. Mogą pójść do więzienia na… osiemnaście lat
policja Nakło
08.02.2016 | 19:32

Wyrwali kobiecie torebkę. Mogą pójść do więzienia na… osiemnaście lat

Nie pomogły kaski motocyklowe na głowach - policjanci szybko wytypowali sprawców piątkowego rozboju na terenie Nakła.

Na zdjęciu: Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzut dokonania rozboju.

Fot. mat. prasowe KWP Bydgoszcz

Trzy miesiące w areszcie spędzi trzech mężczyzn odpowiedzialnych za napad, do którego doszło w piątkowe popołudnie na terenie Nakła. Ale kara, jaka im grozi, jest znacznie dłuższa.

Krótko po godzinie 16:00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło przy ulicy Hallera. Dwie osoby w kaskach motocyklowych na głowach zaatakowały idącą ulicą kobietę. Po krótkiej szarpaninie ukradli jej torebkę, w którym znajdował się utarg z punktu kasowego. Do zdarzenia doszło zaledwie kilka metrów przed bankiem, do którego zmierzała pokrzywdzona.

Natychmiast po napadzie do pracy przystąpiły połączone siły kryminalnych z Bydgoszczy oraz Nakła. Szybko udało im się nie tylko ustalić, ale i zatrzymać podejrzanych o to przestępstwo. 28-latek został zatrzymany w swoim aucie na ulicy Staszica. O jedenaście lat starszy drugi ze sprawców zdążył wysiąść z pojazdu, ale policjanci ujęli go po krótkim pościgu. Jak się okazało, w procederze brał udział jeszcze trzeci mężczyzna w wieku 38 lat. Zatrzymano go w jednym z mieszkań na terenie miasta.

Teraz cała trójka odpowie za swój czyn przed sądem. Ten zgodził się już na jej aresztowanie. – Wszyscy są znani policjantom z wcześniejszym konfliktów z prawem – wyjaśnia sierż. szt. Justyna Andrzejewska z Komendy Powiatowej Policji w Nakle. I właśnie z tego powodu dwóm z przestępców (28- i 39-latkowi), działających w warunkach recydywy, grozi za piątkowy rozbój aż 18 lat pozbawienia wolności. Górna granica kary dla trzeciego z nich to dwanaście lat więzienia.


Powiązane treści