Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 12 • L 10
7C
Wt
8C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
6C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWysadził kamienicę w Poznaniu, teraz jest leczony w bydgoskim areszcie
areszt śledczy Bydgoszcz
30.03.2018 | 10:23

Wysadził kamienicę w Poznaniu, teraz jest leczony w bydgoskim areszcie

Mężczyzna spędzi w bydgoskim areszcie najbliższe trzy miesiące.

Na zdjęciu: Tomasz J. został osadzony w placówce szpitalnej bydgoskiego aresztu.

Fot. Stanisław Gazda

Podejrzany o wysadzenie kamienicy na poznańskim Dębcu Tomasz J. został osadzony w oddziale szpitalnym bydgoskiego aresztu śledczego.

Informację potwierdziła nam Magdalena Mazur-Prus, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. – Stan zdrowia mężczyzny wymagał tego, aby był nadal hospitalizowany, a w bydgoskim areszcie jest placówka szpitalna – mówi w rozmowie z naszym portalem prok. Mazur-Prus.

Tomasz J. decyzją prokuratury w Poznaniu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące i właśnie ten okres czasu spędzi w bydgoskim areszcie. Śledczy z Poznania próbowali ostatnio przesłuchać Tomasza J. – Odmówił składania jakichkolwiek wyjaśnień – przyznaje rzecznik poznańskiej prokuratury. Wiadomo jednak, że mężczyzna nie przyznał się do winy.

Prokuratorzy postawili podejrzanemu zarzuty zabójstwa żony, znieważenia jej zwłok (wyniki sekcji zwłok wykazały, że na ciele kobiety były ślady działania osób trzecich) i spowodowania częściowego zawalenia budynku mieszkalnego, czym sprowadził zagrożenie dla życia lub zdrowia wielu osób. Następstwem takiego działania był zgon 4 osób, 26 osób doznało ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, natomiast pozostałe osoby zostały narażone na niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia. Do tragedii doszło na początku marca w poznańskiej dzielnicy Dębiec. Grozi mu nawet kara dożywocia.

Jednocześnie w bydgoskim areszcie trwa także hospitalizacja Andrei P. To 35-letnia Brazylijka, która w połowie lutego zabiła swoje dwuletnie dziecko, a następnie próbowała podpalić dom, w którym mieszkała.


Powiązane treści