Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h WNW
H 7 • L 4
15C
Nd
12C
Pon
6C
Wt
8C
Sr
5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWysłali PIT w kosmos! [ZDJĘCIA]
30.04.2018 | 11:03

Wysłali PIT w kosmos! [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: PIT-y powinny odejść w przeszłość - uważają przedstawciele "Wolności" Bydgoszcz.

Fot. Stanisław Gazda

Polska ustawa o podatku dochodowym od 2000 roku była nowelizowana 133 razy. Widać, że była niedoskonała. PIT jako podatek skomplikowany, nieuczciwy i niesprawiedliwy powinien zniknąć. Są inne, dużo lepsze i bardziej sprawiedliwe sposoby pobierania podatków niż podatek dochodowy – takie jest zdanie przedstawicieli partii „Wolności”, którzy zorganizowali briefing przed jednym z bydgoskich Urzędów Skarbowych.

W ostatnim dniu składania PIT-ów działacze „Wolności” Bydgoszcz tradycyjnie już protestowali przeciwko podatkowi, który uważają za jeden z najbardziej niemoralnych, nieuczciwych i niesprawiedliwych, które wymyśliła ludzkość, gdyż – jak mówią – każdy z formularzy PIT powinien być opatrzony nagłówkiem „kara za pracę”. Tam czarno na białym widać, iż kto lepiej, więcej i ciężej pracuje, ten więcej musi oddawać państwu.

Marcin Sypniewski, prezes Okręgu Bydgoskiego „Wolności” zauważył, iż w samej nazwie „zeznanie podatkowe” zawiera się traktowanie obywatela jak potencjalnego przestępcę, który musi zeznać ile zarobił i którego prawdomówność należy sprawdzić. Ponadto – zdaniem organizatorów briefingu – podatek dochodowy jest nieefektywny: angażuje mnóstwo czasu płatników, wypełniających PIT-y i pracowników Skarbówki, którzy muszą je sprawdzać i weryfikować, a tak naprawdę wpływy z podatku dochodowego nie należą do najwyższych, tworzących budżet państwa.

Briefing zakończyło wysłanie PIT-a w kosmos – przyczepiony do niebieskich i żółtych balonów uniósł się w przestworza…

Podatek dochodowy od osób fizycznych w Polsce uregulowany jest ustawą z dnia 26 lipca 1991 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 200). Ponadto prawa i obowiązki podatnika tego podatku wynikają z szeregu postanowień Konstytucji RP, wielu ustaw i ratyfikowanych umów międzynarodowych oraz rozporządzeń wykonawczych.
.


Powiązane treści