Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWysoka forma podtrzymana. Enea Astoria pokonała HydroTruck Radom!
1-03-2020_ koszykówka, Energa Basket Liga_ Enea Astoria Bydgoszcz - HydroTruck Radom_ Enea Astoria Bydgoszcz - SF-3
01.03.2020 | 20:01

Wysoka forma podtrzymana. Enea Astoria pokonała HydroTruck Radom!

Na zdjęciu: Podopieczni Artura Gronka pewnie rozprawili się z radomską drużyną.

Zawodnicy Enea Astorii Bydgoszcz utrzymali wysoką formę z meczu z Zielonej Góry i pewnie rozprawili się z Hydrotruck Radom 80:66. Liderami bydgoszczan byli A.J. Walton oraz Michał Chyliński – oboje zdobyli po czternaście punktów.

Po blisko miesięcznej przerwie spragnieni koszykówki kibice w Bydgoszczy nareszcie mogli znów zawitać do hali Arena, aby oklaskiwać swoich ulubieńców. Tym razem na drodze beniaminka rozgrywek stanęli wicemistrzowie kraju z 2016 roku – Hydrotruck Radom. Przed spotkaniem obie drużyny dzieliło zaledwie jedno zwycięstwo w ligowej tabeli, więc widzowie miel prawo oczekiwać zaciętej oraz wyrównanej walki. Bydgoszczanie rozpoczęli spotkanie w swoim żelaznym zestawieniu bez typowego silnego – skrzydłowego. Na roszady w porównaniu z poprzednim meczem nie zdecydował się również trener przyjezdnych – Robert Witka.

Początek meczu przebiegał pod znakiem ofensywy. Obie drużyny bardzo szybko konstruowały swoje akcje i skutecznie je egzekwowały. Po stronie gospodarzy brylował A.J.Walton. Amerykański rozgrywający “Asty” w połowie premierowej odsłony miał już na swoim koncie aż 8 “oczek”. Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami największe zagrożenie ze strony gości stanowił duet Trotter – Camphor, który regularnie punktował dla swojej drużyny. Obie drużyny bardzo skoncentrowane były na pilnowaniu bronionej deski i nie pozwalały na ponowienia akcji swoim rywalom. Ostatecznie obfitująca w rzuty trzypunktowe pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym prowadzeniem gospodarzy 24:23.

Drugą kwartę lepiej rozpoczęła Astoria, zaliczając mini-serial punktowy 7:2. Świetnie prezentował się rezerwowy gospodarzy – Michał Aleksandrowicz, który nie tylko skutecznie trafiał zza łuku, ale również asystował oraz pracował na zbiórce. Dobra gra miejscowych zmusiła trenera radomskiej drużyny do poproszenia o przerwę na żądanie przy wyniku 40:29 dla podopiecznych trenera Artura Gronka. Zabieg ten nie przyniósł radomianom zamierzonych korzyści. Astoria wciąż świetnie grała w ataku i stanowiła kolektyw w obronie, nie pozwalając swoim przeciwnikom na rzuty z otwartych pozycji. “Asta” absolutnie zdominowała drugie dziesięć minut meczu, wygrywając ten fragment 30:8 i do szatni zeszła z 23-punktowym prowadzeniem.

Po przerwie gospodarze wyglądali na lekko zdekoncentrowanych swoją wysoką przewagą, co zaczęli wykorzystywać przyjezdni, zmniejszając straty do siedemnastu punktów i zmuszając tym samym Artura Gronka to wzięcia czasu. Gospodarze jednak wyraźnie zablokowali się na atakowanej połowie, a ekipa Hydrotruck zdecydowanie lepiej zaczęła organizować swoje zasieki obronne, doprowadzając do licznych strat Astorii. Trzecia odsłona padła łupem gości 22 do 12, a pościgowi za “Astą” przewodził Rod Camphor, który przed ostatnimi dziesięcioma minutami miał na swoim koncie 15 punktów.

Finałową kwartę obie drużyny rozpoczęły w mocno rezerwowych składach. Tempo w porównaniu z początkiem meczu zwolniło się i zamiast kontrataków kibice oglądali więcej ataków pozycyjnych. Dla prowadzących gospodarzy punktował Łukasz Frąckiewicz, który raz po raz stawał na linii rzutów wolnych i zapewnił drużynie podwójną zdobycz z ławki. Czwarta odsłona przebiegła pod kontrolą miejscowych, którzy po bardzo dobrej, zespołowej grze wygrali w tym sezonie po raz dziewiąty.

Triumf nad radomską drużyną sprawił, iż bydgoszczanie zrównali się liczbą zwycięstw z drużynami z Ostrowa oraz właśnie z Radomia i do ósmych Wilków Morskich Szczecin tracą zaledwie jedną wygraną. W następnej kolejce “Asta” pojedzie do Dąbrowej Górniczej, gdzie w niedzielny wieczór zmierzy się z tamtejszym MKS-em.

ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA, SEZON 2019/2020 – 21 KOLEJKA – 1.03.2020 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – HYDROTRUCK RADOM 80:66
(24:23, 30:8, 12:22, 14:13)

ENEA ASTORIA: Chyliński 14 (3×3), Walton 14 (6 as.), Clyburn 10 (2×3), Zębski 7 (11 zb., 5 as.), Kemp 4 (6 zb.) – Frąckiewicz 13, Aleksandrowicz 8 (2×3), Sina 5 (1×3), Michał Nowakowski 3 (1×3), Marcin Nowakowski 2 (6 as.), Szyttenholm.

HYDROTRUCK: Camphor 22 (4×3, 5 as., 5 przech.), Bogucki 16 (8 zb.), Lindblom 11 (1×3, 10 zb.), Trotter 8 (2×3, 7 as.), Piechowicz 7 (1×3, 8 zb.) – Wątroba 2, Wall, Lewandowski, Zegzuła, Mielczarek.

Sędziowali: Piotr Pastusiak, Bartosz Puzoń, Mateusz Skorek.
Komisarz Energa Basket Ligi: Zbigniew Szpilewski.
Widzów: 1.500.