H 23 • L 19
29C
24C
23C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWysoka porażka koszykarzy. Enea Astoria przegrała ze Stalą Ostrów Wielkopolski
13.03.2021 | 21:49

Wysoka porażka koszykarzy. Enea Astoria przegrała ze Stalą Ostrów Wielkopolski

Na zdjęciu: Bydgoscy koszykarze przegrali u siebie z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wielkopolski.

Aż szesnaście razy trafili zza linii 6,75 m koszykarze ostrowskiej Stali w starciu z Enea Astorią. W sobotnim (13 marca) pojedynku 28 kolejki Energa Basket Ligi, zespół Igora Milicicia odniósł w hali Arena wysoką i przekonującą wygraną.

Bydgoski zespół już wcześniej zapewnił sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Trener Artur Gronek w starciu ze Stalą nie mógł skorzystać z Michała Chylińskiego, zaś w składzie Stali zabrakło Jamesa Florence’a.

Mimo to, przewaga ostrowskiego zespołu w tym pojedynku była niepodważalna. Co prawda, jeszcze początek spotkania był wyrównany, a „Asta” nawet przez chwilę prowadziła 11:10 po trafieniu Jakuba Nizioła, to potem inicjatywę przejęli rywale. Trafiali Ogden, Kell i Garbacz, a goście prowadzili 21:13 i to wysokie prowadzenie z każdą kolejną minutą powiększali. Pierwszą kwartę, ostrowianie wygrali 34:24. Im dalej w mecz, tym goście dalej nie zwalniali tempa ze skutecznością. Wystarczy też wspomnieć, że w pierwszej połowie rywale wyraźnie wygrali walkę na tablicach (20 zbiórek przy 14 gospodarzy).

Po przerwie, obraz wydarzeń na parkiecie się nie zmienił. Przyjezdni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i ostatecznie zasłużenie wygrali 109:88. Bydgoszczanie w czwartek (18 marca) rozegrają ostatni w tym sezonie pojedynek we własnej hali. Rywalem drużyny Artura Gronka będzie wówczas Pszczółka Start Lublin (17:30, hala Arena – bez udziału publiczności).

ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 28 KOLEJKA – 13.03.2021 R.
ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ – ARGED BMSLAM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI 88:109 (24:34, 24:19, 18:35, 22:21)

ENEA ASTORIA: Gabrić 23 (5×3, 5 as.), Sanders 18 (1×3, 8 as.), Nizioł 17 (1×3, 5 zb.), Bogucki 9, Krasuski – Waterman 12 (3×3, 5 zb.), Dambrauskas 7, Loncar 2, Nowakowski.

ARGED BMSLAM STAL: Smith 18 (4×3), Ogden 18 (2×3), Garbacz 15 (3×3), Kell 15 (1×3, 10 as.), Mokros 10 (2×3) – Andersson 20 (3×3), Kucharek 7 (1×3), Sobin 4 (6 zb.), Green 2 (9 as.).

Sędziowali: Marcin Kowalski, Grzegorz Czajka, Tomasz Trybalski.
Komisarz Energa Basket Ligi: Zbigniew Błażkowski.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.