Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 11 • L 10
11C
Sr
10C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWysoka pozycja bydgoskiej placówki. W Rankingu Szpitali Publicznych 2017
Szpital_MSW_Bydgoszcz_Pit1233
14.04.2017 | 07:40

Wysoka pozycja bydgoskiej placówki. W Rankingu Szpitali Publicznych 2017

Twórcy rankingu sprawdzili, które szpitale w Polsce są najlepiej zarządzane.

Na zdjęciu: Twórcy rankingu bardzo dobrze ocenili zarządzanie placówką.

Fot. Pit1233 / wikipedia (wolny dostęp)

Sześć placówek z Bydgoszczy zostało uwzględnionych w tegorocznym Rankingu Szpitali Publicznych. Najlepszą z nich okazał się Szpital MSW, który zajął drugie miejsce w zestawieniu placówek, których wartość kontraktu zawartego z NFZ mieści się w przedziale 20-69 milionów złotych. Jak poradziły sobie pozostałe szpitale?

ZOBACZ TEŻ: Kolejne trojaczki w bydgoskim szpitalu. Tym razem dziewczynki

Ranking został stworzony przez spółkę Magellan, należącą do grupy bankowej BFF, pod patronatem merytorycznym Deloitte oraz medialnym dziennika Rzeczpospolita. Twórcy zestawienia oceniali placówki medyczne znajdujące się na terenie całej Polski. W tym roku było to 301 publicznych jednostek służby zdrowia. Szpitale podzielono ze względu na wartość kontraktu zawartego z NFZ. Łącznie utworzono trzy grup. Pierwszą z nich stanowią jednostki z kontraktami z NFZ do wartości 29 mln złotych. Następnie oceniano te z kontraktami mieszczącymi się w przedziale 30-69 mln złotych. Wreszcie w trzeciej kategorii znajdują się największe szpitale, które podpisały kontrakty warte ponad 70 mln złotych. O miejscu na liście rankingowej decydowała liczba punktów, przyznawanych w następujących kategoriach: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży oraz dynamika kontraktu z NFZ. – Klasyfikacja opiera się wyłącznie na informacjach zawartych w sprawozdaniach finansowych placówek za 2015 rok – podkreślają twórcy rankingu.

W gronie szpitali z kontraktem z NFZ w wysokości 30-69 mln zł na podium znalazł się Samodzielny Publiczny Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Bydgoszczy. Bydgoska placówka uzyskała 52 punkty na 60 możliwych do zdobycia i zajęła drugie miejsce. Lepszy od niej okazał się Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy. Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku to właśnie szpital z miasta nad Brdą był liderem zestawienia. CZYTAJ WIĘCEJ

Nieco gorzej niż Szpital MSW w Bydgoszczy poradziły sobie dwie inne placówki z naszego miasta. 11. Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakażny im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy zajął 11 miejsce, a Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. Emila Warmińskiego – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bydgoszczy zdobył 31 pozycję. Warto jednak podkreślić, że pierwszy z nich zajął najlepsze miejsce wśród szpitali specjalistycznych w Polsce.

Wśród szpitali z kontraktem z NFZ powyżej 70 mln zł wyróżniono trzy bydgoskie placówki. Najwyżej oceniono Szpital Uniwersytecki nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy, który zajął 24 miejsce. Na 43 pozycji ulokował się 10. Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bydgoszczy i dopiero na 101 miejscu wymieniono Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy.

Pełny ranking dostępny jest na stronie internetowej www.magellansa.pl


Powiązane treści