100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 3
7C
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeWysoka wygrana we własnej hali. Artego ograło MKK Siedlce [ZDJĘCIA]
28.02.2019 | 11:21

Wysoka wygrana we własnej hali. Artego ograło MKK Siedlce [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Bydgoskie koszykarki odniosły kolejną wygraną w Energa Basket Lidze. W starciu z PGE MKK Siedlce dominowały przez pełne 40 minut.

Bydgoszczanki były zdecydowanym faworytem spotkania w Artego Arenie, tym bardziej że w poprzedniej kolejce, podopieczne Tomasza Herkta po bardzo przyzwoitym występie wygrały w Gdyni z faworyzowaną Arką.

W starciu z PGE MKK, zespół Artego jedynie w pierwszej kwarcie miały trochę problemów, bo mimo prowadzenia 12:4, dały się dogonić rywalkom i pierwsze dziesięć minut wygrały 18:17. Później z każdą kolejną minutą przewaga bydgoskiej drużyny była coraz wyraźniejsza. Przy wysokim prowadzeniu, trener Herkt dał szansę gry zawodniczkom rezerwowym, a praktycznie każda z nich zdobyła cenne punkty.

Już w najbliższą sobotę (2 marca), Artego zagra na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski (17:00).

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 20 KOLEJKA – 27.02.2019 R.
ARTEGO BYDGOSZCZ – PGE MKK SIEDLCE 90:54
(18:17, 24:13, 19:17, 29:7)

ARTEGO: Stanković 22 (8 zb.), Morrison 12 (8 zb.), McBride 11 (1×3, 5 zb., 11 as.), Międzik 8 (2×3), Szott-Hejmej 2 – Radocaj 14 (2×3), Poboży 9, Hornbuckle 6, Kuczyńska 3 (1×3), Niedziółka 3 (1×3), Kocaj.

PGE MKK: Mołłowa 25 (3×3, 8 zb.), Urbaniak 10, Omerbasić 9, Ikstena 7 (1×3), Lapszynski 3 (5 f.) – Bacik, Paczkowska, Mołłov.

Sędziowali: Roman Putyra, Krzysztof Tuński, Ewa Matuszewska.
Komisarz Basket Ligi Kobiet: Zbigniew Szpilewski.