Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeWyspa Młyńska opanowana przez wojska NATO [ZDJĘCIA]
14.10.2017 | 14:00

Wyspa Młyńska opanowana przez wojska NATO [ZDJĘCIA]

Trwa festyn, którego celem jest podkreślenie pozycji Bydgoszczy i jej niekwestionowanej roli jako Polskiej Stolicy NATO.

Zdjęcia: Stanisław Gazda

W ramach Dnia NATO trwają statyczne pokazy sprzętu i ekspozycje wyposażenia wojskowego.

Przygotowali je m.in. reprezentanci wojsk amerykańskich i brytyjskich. Żołnierze USA pochodzą z 2 Pułku Kawalerii (2nd Cavalry Regiment) stacjonującego na co dzień w Niemczech. Pokażą  m.in. pojazdy opancerzonych typu Striker, w różnych wersjach. Żołnierze angielscy pochodzą z Pułku Lekkich Dragonów (Light Dragoons Regiment), brytyjskiej jednostki rozpoznawczej. Zaprezentują m.in. lekkie pojazdy rozpoznawcze typu Coyote i Jackal.

W rozrywkowej części scenicznej głównymi atrakcjami są występy orkiestr oraz prezentacje przygotowane przez lokalne instytucje kultury, jednostki oświatowe i służby mundurowe, w tym pokazy musztry paradnej.

Poza atrakcjami przygotowanymi na Wyspie Młyńskiej, w Dniu NATO w Bydgoszczy trwa bieg na orientację „NATO Race”, mający na celu zapoznanie uczestników z funkcjonowaniem Paktu Północnoatlantyckiego oraz obecności wojsk Sojuszu w Polsce. Z nabrzeży Brdy kibicować można  aż dziewięciu drużynom konkurującym w Wyścigach Smoczych Łodzi.