Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
84% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 3 • L 1
3C
Sob
9C
Nd
8C
Pon
9C
Wt
6C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWyspa Młyńska: Piknik Bydgoskich Mam [ZDJĘCIA]
Piknik dla mam_SG (4)
08.08.2018 | 14:30

Wyspa Młyńska: Piknik Bydgoskich Mam [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Na pikniku dla mam.

Fot. Stanisław Gazda

Żadnej z bydgoskich mam nie mogło zabraknąć w środę na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy, gdzie zorganizowany został Piknik Bydgoskich Mam„My Mamy”. I rzeczywiście – przyszło ich tam bardzo wiele.

Warto było, gdyż piknik stanowił wyjątkową okazję  do wzajemnego poznania się mam z naszego miasta, wymiany doświadczeń, ploteczek przy kubku kawy i do skorzystania z atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Bo też taka jest idea portalu My Mamy.pl – organizatora pikniku – miejsca do poznawania innych mam, komunikowania się między sobą oraz inicjowania wspólnych wyjść. Dziś ta idea została zrealizowana na żywo.

Jak nam powiedziała Marlena Jarzęcka – z firmy My Mamy. pl, bydgoski piknik był jednym z dwudziestu organizowanych w całej Polsce, a w Bydgoszczy odbył się już po raz drugi. Poza celem integracyjnym, miał on też charakter poznawczy, edukacyjny. Młode mamy mogły dowiedzieć się jak wiązać chusty, jak odżywiać się w okresie prenatalnym i połogowym, jakie produkty stosować w żywieniu dzieci, jakich używać kosmetyków itp.

Prowadziłam trening dla mam z dziećmi, który nauczył jak prawidłowo podnosić dziecko, żeby nie zrobić krzywdy ani sobie, ani jemu. Poza tym, jako trener medyczny kobiet w ciąży, pokazałam jak kobiety powinny przygotować się do porodu; co to oznacza wziąć wdech i przeć, jak pracować w skurczu porodowym i się rozluźniać – powiedziała Paulina Wojciechowska z Flow Motion Studio.

Dla mam i ich pociech przygotowano strefę relaksu, kącik zabaw w którym podczas korzystania ze strefy relaksu dzieciaki mogły bawić się pod czujnym okiem osób z Klubu Malucha. Była nauka chustonoszenia, były książeczki dla najmłodszych, bezpłatna sesja fotograficzna dla mam, można było nabyć naturalne mleko i przetwory dla dzieci oraz  skorzystać z wielu innych atrakcji.


Powiązane treści