Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wystawa Grand Press Photo w Galerii Pomorskiej. Otwiera się już jutro!

Dodano: 13.11.2023 | 20:34

Na zdjęciu:

Fot.

Już jutro (14 listopada) w Galerii Pomorskiej otwiera się wyjątkowa wystawa – oglądać będzie można zdjęcia z finału tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Grand Press Photo.

Jak informują organizatorzy, na wystawie, która będzie dostępna do poniedziałku, 4 grudnia br., będzie można oglądać 301 fotografii: 49 zdjęć pojedynczych, 9 fotoreportaży, 5 projektów dokumentalnych oraz 8 zdjęć pojedynczych i 3 fotoreportaże w kategorii Young Poland. – Prace te trafiły do finału konkursu Grand Press Photo – przekazują i precyzują, że prace te trafiły do finału konkursu, którego szefem jury był Grek Konstantinos Tsakalidis, laureat World Press Photo.

Bydgoszcz jest kolejnym miastem, w którym najlepsze zdjęcia prasowe będzie można podziwiać. Wystawa wcześniej była dostępna także m.in. w Sopocie, Szczecinie, Darłowie, Gdańsku i Warszawie. W tym roku, tytuł zdjęcia roku otrzymała fotografia, której autorem jest Wojciech Grzędziński (zdjęcie zostało wykonane dla „The Washington Post”) i przedstawia młodą kobietę wynoszoną przez ukraińskich ratowników z budynku mieszkalnego, zbombardowanego przez armię rosyjską.

Podobnie jak w ubiegłym roku, wojna w Ukrainie była głównym tematem zgłoszonych do Grand Press Photo fotografii. Przełożyło się to również na nominacje i nagrody w wielu kategoriach. Nie zabrakło również zdjęć prezentujących szeroki przekrój tematów społecznych, związanych ze środowiskiem naturalnym oraz dotyczących wydarzeń sportowych – precyzują organizatorzy w komunikacie prasowym.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Reporterskiej Grand Press Photo organizowany jest od 2005 roku. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów.

Wystawę w Galerii Pomorskiej będzie można oglądać na parterze galerii, w godzinach jej otwarcia.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments